• 45 yaş üstünün kulaklık kullanmaması

  1.
  Başlığın Tam hali 45 yaş Üstünün kulaklık kullanma kültürünün Olmaması. Var böyle bir durum. Toplu taşımada, iş yerinde, kamusal alanda aklınıza gelebilecek her yerde 45 yaş üzeri insanların kulaklığın icadından bihaber olmaları ve bulundukları alanda ellerindeki telefon vb ne varsa eğer oradan izlediklerini/dinlediklerini ortamda bulunan herkese dinletme duyurma görgüsüzlüğüne sahipler. Kapalı alanda, ulaşım aracında telefonda Facebook videolarını son ses dinleme/izleme alışkanlıklarını bir türlü dizginleyemiyorlar. Kulaklık kullansam diğer insanlar belki rahatsız olur gibi asgari nezaket düzeyinde bir düşünceyi bile akıllarına getiremiyorlar.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköy aylak kafe baskını

  1.
  iki tane lgbtnin Ve biri pkklı. afişi bahane ederek yeldeğirmeni mahallesinde bulunan kafeyi basıp afişi yırtması Sonucu garson kadınların duruma müdahil olması akabinde ibnelerin şiddetine maruz kalıyorlar. Kadın garsonlar yardım istiyor ve işletmeciler gelip bu iki lgbtliyi dışarıya atıyor. Duruma öfkelenip Kadıköy’de kurdukları çeteyi (LGBT ve radikal feministler) ile toplanıp mekanı basmaya gidiyorlar.
  https://twitter.com/kizil.../1375867621925650446?s=21

  Mekanı teşhir edip huzuru bozan bu radikal sjwler daha sonra görgü tanıklarının ifadesi ardından sosyal medyada bekledikleri desteği alamayınca şaşırıp mevzuyu her zamanki gibi transfobiye bağlamaya çalışmışlar ama kimse yemedi tabii onu da. Özellikle örgütün Kadıköy’de aktivist kimliği altında yuvalandığını fark ediyor insanlar artık. Kadıköy’de bunlar bir kaç seneye Hendek de açarlar. Gündüz vakti işletme basan bu Kadıköy’de yuvalanmış çete her şeyi yapar yani.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköyde maske yüzünden olay çıkaran kadıköy kızı

  1.
  istanbul’da maske takmadığı için Ceza yazılacakken polislere kimlik vermeyen ve göz altına direnen kızdır. Ortalık epey karışmış.

  https://twitter.com/ataki.../1296185887416614919?s=21
  14 -19 ... bolivya devlet radyosu
 • bornova belediyesinden 12 gün regl izni

  1.
  iş hayatında kadın erkek eşitliği söylemleri ile uyutulan erkeklere atılan sağlam bir şamardır.
  bornova belediyesinden 12 gün regl izni
  22 -13 ... bolivya devlet radyosu
 • lirayı 8e bölüp dalga geçen almancı

  1.
  https://twitter.com/ouzce.../1287684037579091968?s=21

  Ekonominin ve ekonomik saygınlığımızın ne hallerde olduğunu gösteren durum. Yazık ekonomi ne hallerde.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • denizlide nafaka cinayeti

  1.
  Güç geçmiyor ki bir nafaka şiddeti ile daha karşılaşmayalım. Denizli’de 6 sene önce ayrıldığı eşine nafaka ödeyen adama eski eşi bu para yetmiyor diye nafaka artırma talebi istiyor. Mahkemeye de yeni tokmakçısı ile geliyor. Mahkemede nafaka ödeyen adamın babasını dövüyorlar ve sonuç yaşlı adamcağız ölüyor. Ama Ünlüler ve fenomenler etkileşim olmadığı için bu ölüm ve Süresiz nafakadan bahsetmeyecekler.

  https://www.cumhuriyet.co...vulerek-olduruldu-1753509
  5 -3 ... bolivya devlet radyosu
 • martı scootera yeni düzenleme

  1.
  https://twitter.com/birgu.../1282924777850712070?s=21

  Sayın bakan açıklamış. Yolcu taşıyor sonuçta demiş. Yani sizin keyif yapmak için bindiğiniz scooter adamlara göre yolcu taşımacılığı. Bu mantıkla yürüyüş vergisi de getirilebilir bir kaç seneye. Taksi mafyası uberi bitirdi şimdi scooterda sıra.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • maskesiz bisiklet süren feminazinin çıkardığı olay

  1.
  Son bir kaç gündür maske yüzünden olay çıkaran onlarca kadının bir diğeridir. Muhtemelen makyajı bozulmasın diye maske takmayan premsesimizğin yaptığı cazgırlık tutmayınca feminist kartını oynaması ama yine de başarılı olamaması olayı. Sosyal medyada bir tarafları fena kaldırılıyor bunların gerçek hayatta böyle şeyler olunca kırılgan premsesliklerine yediremiyorlar.

  https://streamable.com/zbnxkt
  10 -8 ... bolivya devlet radyosu
 • thieves of the wood

  1.
  18. Yy Belçikasında geçen dönemin karanlık ve kasvetli izini olabildiğince ekrana taşıyan netflix dizisi. Değişimin ve gelişimin ayak seslerinin hafiften aristokrasiye kafa tuttuğu bir dönem anlatılıyor. dark Avrupa Havasını iyi yakalamışlar kilise faşizmi, sapkınlıklar, idam ve işkenceler hepsi işleniyor. Brotherhood of the wolf ve sleepy hollow tarzı Filmleri seviyorsanız dizi tam size göre.
  ... bolivya devlet radyosu
 • mahkemenin otogarın ispark a devri iptal kararı

  1.
  Ekrem imamoğlu’nun bir grup oligarkın elinde bulundurduğu ve Rantını yediği esenler otogarının ispark’a devini sağlayacak kararı imzalamasının ardından bugün mahkeme tarafından bu karar durdurulmuştur. %54 ile seçilmiş belediye başkanına iş yaptırmamaya mahkemelerde dahil olmuş anlaşılan. Millet iradesine meydan okuyan oligarşi ve mahkeme esenler otogarı adlı rant çukuru için belediyeye engel oluyor.

  https://www.cnnturk.com/t...-isparka-devri-durduruldu
  7 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • ankara mon amour

  1.
  Şükran yiğit’in iletişim yayınlarından çıkardığı, Ankara’da başlayıp birden fazla insan hayatının kesişmesini kaleme aldığı kitabı. Özellikle çocukluğu ya da okul yılları Ankara’da geçmiş kimselerin beğenerek okuyacağı bir kitap. O sıcak ve mütevazi eski mahalle kültürünün içinde gelişen bir hikaye. Naif bir anlatımı var okuyucusunu içine çekmeyi başarıyor.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • rahel tanrıyla hesaplaşıyor

  1.
  Daha önceden Zweig’in musevi mitini anlattığı bir hikaye kitabını okumuştum. Bu kitabı okuma referansım da o olmuştu. Rahel Tanrı’yla hesaplaşıyor’da 3 kısa hikaye daha doğrusu menkıbe anlatılıyor. ilk hikaye olan rahel aynı zamanda kitaba ismini vermekte. Rahel’in evlatları için(hz.yusuf’un annesidir) insanlar için Tanrı’sına yalvardığı yer yer sitem ettiği bir mit menkıbe.
  rahel tanrıyla hesaplaşıyor
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • 1 ekim 2018 müze ve ören yerleri zammı

  1.
  Kültür ve turizm bakanlığının 1 ekimde geçerli olacak şekilde bir çok müze ve ören yerinde uyulacağı zamdır. Güncel fiyatı 50₺ olan müzekart ise 70₺ oluyor.

  1 ekim 2018 müze ve ören yerleri zammı
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • 26 ağustos 2018 f1 belçika gp

  1.
  tarihsel olarak formula 1 pistlerinin olmazsa olmazlarından olan Spa-Francorchamps'da yapılan ve sebastian vettel'in kazandığı yarış. lewis hamilton ikinci, verstappen ise üçüncü olmuştur. belçika gp daima f1 seyircilerinin sevdiği, geçmişi olan önemli bir yarıştır. bugün de başlangıcında ki kaza güne damga vurdu. Hülkenberg'in frenleme yapamaması sonucu adeta alonso'yu uçurduğu ve o hengamede Charles Leclerc'i de yarış dışı ettiği başlangıç kaosu yarışın dönüm noktalarından biri oldu. yine o kaos içinde ricciardo, raikkonen'e temas edip sağ arka lastiğini patlamasına neden oldu. raikkonen içine doğmuş gibi başlangıçta sıra kaybını göze alarak dışa çekilmiş olsa da şansızlık yine buldu icemani. güvenlik aracı girmeden uzun düzlükte vettel'in hamilton'ı geçmesi ise yarışın en güzel anlarındandı. düzlüklerde özellikle ferrari'nin pistteki en hızlı otomobil olduğu bugün görüldü. yağmur yağmadığı ve ferrari pit ekibinin saçmalamadığı her an ferrari, mercedes ve red bull'dan hızlı.

  Toto Wolff haftaya monza yarışına kadar bir şeyler geliştirebilir mi? pek mümkün gözükmüyor ama tifosi evinde monza'da bu düzlük hızı ile yine kazanabilir. günün kazanan isimlerinden biri de şüphesiz force india'ydı. ocon ve perez gayet güzel bir yarış çıkarıp iyi puanlar kazandı. takım bu denli zor zamanlar yaşarken bugünkü puanlar onlara büyük moral olacaktır. haftaya itaya monza avrupa takviminin son yarışı ve ferrari favori duruyor. tifosi! kaza anını da paylaşmadan olmaz.

  26 ağustos 2018 f1 belçika gp
  ... bolivya devlet radyosu
 • kızlarda ki renkli kalem fetişzmi

  1.
  Var azizim böyle bir durum. Renkli kalem manyağı bunlar. Masaların üstü onlarca renkli kalem dolu. Ne yapıyorsunuz siz bunca kalemi. Bir Faber castel bir rotring ile dönem bitiren adamım ben.
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • burhan altıntop u msn resmi yapmış efsane nesil

  1.
  2005-08 arası döneme tekabül eder. Çılgınlar gibi kız emeseni aranır, Ayça_22'ler oturum acardi o yıllar. Burhan Altıntop un çiçekli bir resmi vardı msn de çoğu kişi avatar yapmıştı bunu.

  burhan altıntop u msn resmi yapmış efsane nesil
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • patlamış mısır resminin 12 artı oy alması

  1.
  Size de ilginç gelmiyor mu bu durum? Gerçekten çok saçma. Şurada bir erkek yazar Louvre'nin önünde çekildiği fotoğrafı koysa 12 artı oy almaz valla. Türkiye'de Kadın olmanın ayrıcalığı ne diyelim.
  6 ... bolivya devlet radyosu
 • trtde denizler imparatorunu izlemiş nesil

  1.
  Epey olmuştur. 12 yıl falan. TRT de salı ya da pazartesi aksamlari denizler imparatoru adlı fantastik dizi yayımlanırdı. Madam yami falan vardı.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yalının zalim şarkısını melodi yapmış efsane nesil

  1.
  3310 neslidir. Monofonik Melodilerin havada uçuştuğu, bir mesajın 2 kontör olduğu, Cem Uzan in king olduğu zamanlar.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum