• mahkemenin otogarın ispark a devri iptal kararı

  1.
  Ekrem imamoğlu’nun bir grup oligarkın elinde bulundurduğu ve Rantını yediği esenler otogarının ispark’a devini sağlayacak kararı imzalamasının ardından bugün mahkeme tarafından bu karar durdurulmuştur. %54 ile seçilmiş belediye başkanına iş yaptırmamaya mahkemelerde dahil olmuş anlaşılan. Millet iradesine meydan okuyan oligarşi ve mahkeme esenler otogarı adlı rant çukuru için belediyeye engel oluyor.

  https://www.cnnturk.com/t...-isparka-devri-durduruldu
  7 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • ankara mon amour

  1.
  Şükran yiğit’in iletişim yayınlarından çıkardığı, Ankara’da başlayıp birden fazla insan hayatının kesişmesini kaleme aldığı kitabı. Özellikle çocukluğu ya da okul yılları Ankara’da geçmiş kimselerin beğenerek okuyacağı bir kitap. O sıcak ve mütevazi eski mahalle kültürünün içinde gelişen bir hikaye. Naif bir anlatımı var okuyucusunu içine çekmeyi başarıyor.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • rahel tanrıyla hesaplaşıyor

  1.
  Daha önceden Zweig’in musevi mitini anlattığı bir hikaye kitabını okumuştum. Bu kitabı okuma referansım da o olmuştu. Rahel Tanrı’yla hesaplaşıyor’da 3 kısa hikaye daha doğrusu menkıbe anlatılıyor. ilk hikaye olan rahel aynı zamanda kitaba ismini vermekte. Rahel’in evlatları için(hz.yusuf’un annesidir) insanlar için Tanrı’sına yalvardığı yer yer sitem ettiği bir mit menkıbe.
  rahel tanrıyla hesaplaşıyor
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • 1 ekim 2018 müze ve ören yerleri zammı

  1.
  Kültür ve turizm bakanlığının 1 ekimde geçerli olacak şekilde bir çok müze ve ören yerinde uyulacağı zamdır. Güncel fiyatı 50₺ olan müzekart ise 70₺ oluyor.

  1 ekim 2018 müze ve ören yerleri zammı
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • 26 ağustos 2018 f1 belçika gp

  1.
  tarihsel olarak formula 1 pistlerinin olmazsa olmazlarından olan Spa-Francorchamps'da yapılan ve sebastian vettel'in kazandığı yarış. lewis hamilton ikinci, verstappen ise üçüncü olmuştur. belçika gp daima f1 seyircilerinin sevdiği, geçmişi olan önemli bir yarıştır. bugün de başlangıcında ki kaza güne damga vurdu. Hülkenberg'in frenleme yapamaması sonucu adeta alonso'yu uçurduğu ve o hengamede Charles Leclerc'i de yarış dışı ettiği başlangıç kaosu yarışın dönüm noktalarından biri oldu. yine o kaos içinde ricciardo, raikkonen'e temas edip sağ arka lastiğini patlamasına neden oldu. raikkonen içine doğmuş gibi başlangıçta sıra kaybını göze alarak dışa çekilmiş olsa da şansızlık yine buldu icemani. güvenlik aracı girmeden uzun düzlükte vettel'in hamilton'ı geçmesi ise yarışın en güzel anlarındandı. düzlüklerde özellikle ferrari'nin pistteki en hızlı otomobil olduğu bugün görüldü. yağmur yağmadığı ve ferrari pit ekibinin saçmalamadığı her an ferrari, mercedes ve red bull'dan hızlı.

  Toto Wolff haftaya monza yarışına kadar bir şeyler geliştirebilir mi? pek mümkün gözükmüyor ama tifosi evinde monza'da bu düzlük hızı ile yine kazanabilir. günün kazanan isimlerinden biri de şüphesiz force india'ydı. ocon ve perez gayet güzel bir yarış çıkarıp iyi puanlar kazandı. takım bu denli zor zamanlar yaşarken bugünkü puanlar onlara büyük moral olacaktır. haftaya itaya monza avrupa takviminin son yarışı ve ferrari favori duruyor. tifosi! kaza anını da paylaşmadan olmaz.

  26 ağustos 2018 f1 belçika gp
  ... bolivya devlet radyosu
 • kızlarda ki renkli kalem fetişzmi

  1.
  Var azizim böyle bir durum. Renkli kalem manyağı bunlar. Masaların üstü onlarca renkli kalem dolu. Ne yapıyorsunuz siz bunca kalemi. Bir Faber castel bir rotring ile dönem bitiren adamım ben.
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • burhan altıntop u msn resmi yapmış efsane nesil

  1.
  2005-08 arası döneme tekabül eder. Çılgınlar gibi kız emeseni aranır, Ayça_22'ler oturum acardi o yıllar. Burhan Altıntop un çiçekli bir resmi vardı msn de çoğu kişi avatar yapmıştı bunu.

  burhan altıntop u msn resmi yapmış efsane nesil
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • patlamış mısır resminin 12 artı oy alması

  1.
  Size de ilginç gelmiyor mu bu durum? Gerçekten çok saçma. Şurada bir erkek yazar Louvre'nin önünde çekildiği fotoğrafı koysa 12 artı oy almaz valla. Türkiye'de Kadın olmanın ayrıcalığı ne diyelim.
  6 ... bolivya devlet radyosu
 • trtde denizler imparatorunu izlemiş nesil

  1.
  Epey olmuştur. 12 yıl falan. TRT de salı ya da pazartesi aksamlari denizler imparatoru adlı fantastik dizi yayımlanırdı. Madam yami falan vardı.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yalının zalim şarkısını melodi yapmış efsane nesil

  1.
  3310 neslidir. Monofonik Melodilerin havada uçuştuğu, bir mesajın 2 kontör olduğu, Cem Uzan in king olduğu zamanlar.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum