• diego armando maradona

  458.
  Tüm gecekondu mahallesi çocuklarının başı sağolsun. Maradona sadece bir futbolcu değil aynı zamanda kitlelerde derin izler bırakmış ikonik bir topçuydu.
  diego armando maradona
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • iskoçya da regl ürünlerinin ücretsiz olması

  8.
  Ped vs endüstrisi kaç senedir var? 100 sene diyelim. Bundan önce kadınlar nasıl hallediyordu bunu? Zaten ücretsizdi.

  Endüstriyel üretim ürünlerinden sonra uğraşmak zorunda kalmadılar. Kullan at boyutuna döndü. Kadınlar para vermek istemiyor da Ped endüstriyel üretiminde çalışan işçinin ? Kullanılan makinenin parasını kim verecek o halde ? Devlet versin diyorsan devlet onun parasını bu defa vergi ve gelir kesintisi olarak herkesten toplayacak. Kendi kişisel kullanım ürününüzün parasını vermekten bile kaçıyorsunuz. 100 sene önce kadınlar marketten almıyordu ya bunu nasıl yapıyorlarsa sizde öyle yapın para vermek istemiyorsanız.
  8 -3 ... bolivya devlet radyosu
 • tayyar ahmet in sonsuz sayılı günleri

  17.
  Büyük Ev Ablukada’nın Tek başına en az bir 35’lik Devrildiğinde ulaşılacak kafayla yazdığı ve söylediği gaz bir o kadar da absürt şarkı. Rakı getir Mualla.. şalala laala.
  ... bolivya devlet radyosu
 • anın görüntüsü

  45109.
  T 34 tankı çizdim. Avusturya sanat akademisinin kapısından döndüm bu çizimle.

  anın görüntüsü
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • flörte hediye alınır mı sorunsalı

  17.
  Hediye alıp verme çoğu insanı sevindirir ve mutlu eder bence. Hediyenin temelinde ‘düşünülmek’ vardır çünkü. Bir hediye ile düşünüldüğünü Düşündürürsünüz karşı tarafa bu da kıymetlidir. Maddi boyutu hiç ama hiç önemli değil, hediyede önemli olan karşı tarafın hoşuna giden, beğendiği bir detayı daha önceden fark etmeniz ya da kapmanız. Bu detay ve beğeniye yönelik bir hediyeyi (3 liralık bileklik bile olabilir bu) karşı tarafa verdiğinizde mutlu bir gülümse sarar ortalığı emin olun.

  Ama karşı tarafta karşılığınız olduğuna emin olun önce alakasız şekilde pat diye hediye verilmez konuşulan karşı cinse. Manevi soyut hediyeler De vardır mesela hayatta, Ben birisine ‘bir kadının yaşamından yirmi dört saat’ kitabını tavsiye etmiştim. 2 gün sonra elinde kitap ile Fotoğraf göndermişti mesela alıp okuyordu kitabı. Bu da düşünceye hediyedir. Belki sadece bende karşılığı vardır ama hediyenin temel prensibi düşünülmek ve bunu hissettirmektir.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • dyatlov geçidi vakası

  34.
  Uzaylı dairesi, yeti ve yerel halkın saldırısı gibi söylemler olayın Scooby doo havasına bürünmesine ve maalesef gerçekliğini yitirmesine neden oluyor. O yüzden bunların hiç biri elbette doğru değil. Kgb çok büyük ihtimalle ne olduğunu biliyordu ve üstü örtüldü. Sovyetler o dönem soğuk savaş yüzünden Amerika ile kapışıyor ve Rusya’nın ortasında ıssız bir dağ. Çok büyük ihtimalle kimyasal bir silah denemesi ya da ona benzer bir şeyler deniyordu kızıl ordu. Hem tarih hem lokasyon olarak sivillerin olmayacağı bir zamanda gerçekleyor olay zaten Dağcılar kışın ortasında orada bulunuyor. Ve çadır içeriden parçalanıyor. Sis perdesini aralamanın en somut kanıtı çadırın yırtılma şekli zaten. 9 tane iyi kötü dağcıdan 1’in dahi hayatta kalamaması çok şüpheli. Muhtemelen tanık olmaması gereken bir duruma tanık oldular ve askeri bölgede olduklarından kaza süsü verilerek ortadan kaldırıldılar. O dönemki acımasız kgb anlayışı bunu yapardı.
  6 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • nina berberova

  3.
  Kitaplarından tanıştığım ve okuduğum ilk kadın Rus yazar. En büyük avantajı 19. Yy Rus edebiyatının yani dünyanın en iyi edebiyatının sonuna doğmuş Olması. Besleneceği o kadar büyük kitaplar ve yazarlar varmışki. Ama aynı zamanda dezavantajı da bu. Bu kadar tiranın arasından sıyrılıp adını duyurmak pek zor olmalı. Eşlikçi kız kitabını okudum. 95-100 sayfalık bir kısa hikaye denebilir. Kendisi çarlık Rusya’da doğmuş olsada genç kızlığı ve hayatının neredeyse tamamı Sovyetler birliği döneminde geçmiştir. Vefatından 2 sene önce sovyetlerin yıkılması ile de kendisi SSCB’nin hem kuruluşuna hem de yıkılışına (Araya 2.dünya savaşının girmiş olması da göz önüne alındığında) canlı olarak tanıklık etmiş nadir kişilerden olmuştur.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • queen

  275.
  Öyle ya da böyle Bohemian Rhapsody sadece grubun değil dünyanın en iyi şarkıları arasındadır.

  “Mama, life had just begun
  But now i've gone and thrown it all away”
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • yıldız tilbe nin sevdiği insanlar listesi

  9.
  Yıldız tilbe cahil bir kadındır. Sesi ne kadar iyi olursa olsun, cahil bir insandır. Kitap okumamıştır, tahsili yoktur. Sigara kokusu dolu bir odada damar şarkı söylediği için vasata hayran insanlarımız tarafından olurundan fazla değer çekilmiş bir kimsedir. Bugün bir kadının feodal derebeylerini, toprak ağalarını, kendini insanların üzerine konumlandırmış şarkın din tüccarlarını Savunması akla mantığa aykırıdır. Bunlar bir karış sakalla gezer, bunların evine kitap, müzik ve resim girmez. Sen müzik yapan bir kadın olarak neyi ve kimi savunuyorsun ?

  Cumhuriyet ve Atatürk olmasa kim olurdun şu hayatta? Afife Jale’ye kahpe diyenlerin sana ne diyeceğini sanıyorsun ? Zaza kültürünü tümden yitirip, diyap ağayı unutup Kürtlük şemsiyesi altında asimile olan Tunceli halkına ayrıca üzülüyorum. Güneydoğuda din temelli feodal bir anlayış sergileyen ve genç cumhuriyet ile kavgalı olan bir şahsı bugün bir insanın savunması niye ? Hiç bir şey bilmiyorsanız bile bu zamana kadar kibar feyzo’yu bir defa izlemiş olmalıydınız.
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • 2020 türkiye gp

  31.
  2020 türkiye gp
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • alevi olduğunu gizleyen kimse

  13.
  Arkadaş siz Sünni olduğunuzu söylüyor musunuz ? aa ama pardon olması gereken o zaten değil mi? Bu ülkede Sünni olmak. Sen nasıl ki Sünni olduğunu açıklamak, söylemek zorunda değilsen Alevi de söylemek zorunda değil. Önce bunu idrak etmeli sen mezhebini söylüyor musun ? Hayır. Niye ? Zaten olması gereken bu değil mi? Oysa Anadolu’da sünnisi de Alevi’si de bin yıldır yaşıyor.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • bizim evin önünde çalışan bir köpeksin

  24.
  Kadın nasıl olsa yanıma kâr kalacak bana bir şey olmayacak düşüncesiyle yapmıştır. Türkiye’de medya ve sosyal medyada kadına karşı inanılmaz bir pozitif cinsiyet ayrımcılığı uygulanıyor. Şunun tersi olsaydı Didem soydan, hazal Kaya, nevşin Mengü, Haluk Levent, Feyza Altun, aile ve sosyal politikalar bakanına kadar herkes tweet atıp ortalığı ayağa kaldırırdı. Güvenlik de muhtemelen sabaha karşı göz altına alıp tutuklanırdı. Akşamına 88 tane ana haber bülteni bu haberi verip #kadınaşiddehayır hashtagi altında buluşup, ekranın sağ üst köşesine siyah kurdele iliştirecekti. Ama böyle alçakça bir şiddeti gören erkek olduğu için bunların hiç biri olmayacak ve o karı da elini kolunu sallayarak hayatına devam edecek. Ortamlarda ataerkil düzen dersin kim bilecek.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • kocasının travesti olduğunu öğrenen kadın

  18.
  Tanımlar konusunda zayıfız ve kavram karmaşaları alıp yürümüş.

  Drag queen > Eğlence ya da moda sebebiyle kadın kostümü giyip, abartlı kadınsal davranışlarda bulunan Kimsedir. Örnek verirsek huysuz Virjin.

  Trans birey > travesti söylemi 90’larda kalmalıydı. Sanki Tarlabaşı'nda fuhuş pazarlığı yapan iki ameleye kulak misafiri oluyorum. Trans birey demeyi öğrenelim. Nedir bu ? Hormon tedavisi gören, göğüs ameliyatı olan, epilasyona gitmiş sadece kafa ve ruh olarak değil beden olarak da kadına dönüşümünü sağlamış Kimsedir.

  Crossdresser > esasen sadece kadın kıyafeti giyen erkeği kapsamıyor, erkek kıyafeti giyen kadını da kapsıyor. Ama genel olarak tanımı kadın kıyafetleri giyen erkek olarak düşünülür. Çünkü bir erkeğin feminen olması ve kadınlığa hevesi, bir kadının erkek kıyafetleri giymesinden hem sayısal olarak daha fazladır hem de daha dikkat çekicidir. Bu yüzden haber değeri daha fazladır. Cd olmak bir fetiş nedeniyle de gerçekleşebilir ya da kişinin kendini biyolojik cinsiyetine ait hissetmemesinden kaynaklı gerçekleşir.

  Türkiye’de tahmin edilenden çok daha fazla trans ve cd olduğu kanaatindeyim ben. Toplumsal baskıdan kaynaklı insanlar bunu dışa vuramıyor. Kişi kendini keşfeder böyle durup dururken 35 yaşında cd olmaz insan. içinde bir yerlerde baskılamıştır zaten. inkar, öfke, pazarlık sürecini aştıktan sonra kendinin farkına varır. Ama çevresinden dolayı karşı cins kimliğini yaşayamaz. Baskılar bunu içerisinde ve gizli gizli fırsat buldukça açığa vurur. Bu arkadaşımız yakalanmış sonunda mesela. Türkiye’de son dönemde görünürlüğü arttı bu tür durumların.

  Edit* haneke’nin bir filmi vardı la pianiste diye. Orada saygın bir piyano öğretmeni olan Orta yaşta bir akademisyen Kadının hikayesi anlatılıyordu. Kadın dışarıdan çok saygı duyulan, işinde başarılı muntazam ve mesafeli bir karakterdi. Annesiyle beraber yaşıyordu ve cinsel hayatı yoktu. Geceleri evde mazoşist cinsel eğilimler gerçekleştiriyordu mesela. Çoğu kimse kadın/erkek dışarıya farklı Saygın bir Rol çizerken kendi içinde farklı bir kimliğe de sahip olabiliyor. Görmüyor oluşumuz olmadığı anlamı taşımasın kadın erkek çoğu kişinin baskıladığı, sakladığı cinsel yönleri, istekleri ve tavırları var.
  7 ... bolivya devlet radyosu
 • 10 kasım 1938

  124.
  Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Kalbimizde hatıratın, zihnimizde ilkelerin yaşamaya devam ediyor atam. söylediğin gibi ‘ilelebet payidar kalacaktır’.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • kedisi olan kadınlar

  12.
  Dükkanı kapamış kadındır. Yalnızdır, ilişkisi yoktur. Anaçlığını ve yalnızlığını bastırmak için eve hapsettiği kedisine sarılmıştır. Akşamları yalnızlıktan kırıldığı evinde duvara bakmamak için evde bir ses olsun uğraş olsun diye sahiplendiği evcil hayvanı ile kendini kandırır durur.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • almanya dan sesleniyorum ne olur durdurun istifayı

  15.
  ordan cebine 5000 Euro Koyup geliyorsun burada 50.000 bin lira oluyor. Tabii istemezsin böyle ekonomi bakanının değişmesini. Bu gurbetçiler özelikle Almancılar kadar riyakar bir kitle daha yok. Almanya’dan araba alıp arkasına ‘önce vatan’ yazdırıyorlar. Gel aynı arabayı Türkiye’de al bakalım. 500 bin lirası sadece vergi orada aldığın arabaların burada.
  6 ... bolivya devlet radyosu
 • deniz dururken uzaya çıkmak

  6.
  Uzay tüm haşmeti ve bilinmezliği ile insanın dikkatini çektiği için uzaya yoğunlaşalım diyen insan sayısı epey fazla ama uzayda insanlık için bir şey yok. Uzay insanın yaşaması için elverişli bir ortama hiç bir zaman müsait olmadı. Gezegenler ve galaksilerin sahip olduğu sıcaklık, soğukluk, kütle ve çekim miktarı insan zihninin alamayacağı boyutta. Mesela Neptün’de sıcaklık ortalama -210 derecedir. Jüpiter’in Satürn’ün gaz fırtınaları gezegen için dolaşıyor ve milyonlarca yıl sürüyor. Araştırma sonunda edinilecek data sadece insanın yaşama koşulları ile gram alakası olmayan bir hiçlik. Kabuk olarak sadece mars üzerinde durulabilecek bir alan sağlıyor oda ölü bir gezegen zaten. Andromeda yaklaşık 3.5 milyar yıl sonra Samanyolu galaksisine çarpıp yok edecek zaten ve milyonlarca milyarlarca yıl sürecek yeni bir galaksi sistemi çıkacaktır ondan da ama dünyamız da bu çarpışmada yok olacağı için zaten göremeyeceğiz. O yüzden okyanusları araştırmak daha makul çünkü gezegenin derininde hala fosil yakıt bulunuyordur. Dünyanın oluşması milyarlarca yıl aldı ve 150 senelik endüstri kullanımı ile tükenecek kadar az kaynağa sahip değildir. ilaveten andromeda’nın galaksimize çarptıktan sonraki durumu izlemek isteyen olursa;

  https://youtu.be/uAJM_p0jlvk
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • danimarkanın 17 milyon su samurunu öldürme kararı

  23.
  Danimarkalı beyler ilik gibi iskandinav kızları bırakıp gillette reklamında oynayacak kadar bıyığı olan tc kızıyla evlenmek için can atıyor zaten.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • danilo zanna nın türk lirasıyla dalga geçmesi

  13.
  2500 Euro’ya anca Bulgaristan’a kadar gidersiniz. Dıj güçlerin oyunları yüzünden bizim paramızın monopoly oyun parası geçerliliğinde olduğunu ne zaman anlayacaksınız ?
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • 3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri

  83.
  Medya ve Sjw tayfa biden’ı desteklediği için ben Trump’u destekliyorum. Medya ve sjw tayfa kimi destekliyorsa bilin ki o adaydan hayır gelmez. Dik dur eğilme Texas seninle başkanım.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum