• ibb nin dikey bahçeleri kaldırması

  56.
  Arkası Demir ve beton blok olan görselliği dışında bir olayı olmayan yapay bir peyzaj çalışmasından başka bir şey değil dikey bahçeler. Hee birde kuvvetle muhtemel bir kaç yandaşın cebini doldurma fırsatıydı. Kaz dağlarını talan eden, dereleri hes’ler ile kurutan, salda gölüne kamyon kepçe sokan, 12 bin yıllık dipsiz gölü kurutup sonra Çeşme hortumu ile doldurmaya çalışan, kuzey Marmara otoyolu için güzelim ağaçları kesen tiplerin yapay panolar için kıyamet koparması Ekrem başkanın nasıl bir kovana çomak soktuğunun en büyük ispatı.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • mars attacks

  9.
  Şüphesiz tim burton’ın kafasının içinin sadece bir bölümünü görmemizi sağlayan sayko film. Tabii çocukluğumda izlemiştim ilk kez bizim neslin nerdeyse tamamı da o zamanlar televizyonda izlemiştir. Muhtelif zamanlarda Show TV yayınlardı bunu. Tim burton falan tanımazdık ne bilelim. Sonradan eşleşiyor çoğu şey. Tanrılar çıldırmış olmalı’daki yöresel vampir, bu filmdeki köpeğin kafası yerine takılı kadın kafası Çocukluk travmalarım bunlar hep. Jack nicholson büyük oynamıştır ayrıca.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • anadolu korku hikayeleri

  16.
  Esasen çoğu korku unsuru, MiT insanın kendi kafasında var ettiği imgelerdir. Örneğin cadı dendiğinde aklımızda ilk beliren nedir ? Uçan süpürgesi olan Kukuletalı Çirkin bir kadın. Oysa böyle bir gerçek yoktur. Ya da ejderha dendiğinde filmlerde gösterilen uçan ağzından alev fışkırtan şey gerçek değil bir insan uydurmasıdır. insan aklı çoğu şeyi varmış gibi düşler ve bunu yansıtır. Çoğu korku unsuru ve hikayesi bir delüzyondur. Bu bozukluğun farkında ya da değildir insan. Kendi kafasında var ettiği korkuya en temelden inanıp bunu etrafa anlatır ve yayar.

  Bazı durumlarda vücudun paralize olması ve sanrıların şiddetli olmasıyla alakalıdır. Halk arasında ağırlık basma diye tabir edilir. Örneğin sorunlu yerlerlerde, temiz olmayan yerlerde olabilir. Delüzyonlu kimselerde bu paralize hali daha sık görülebilir. Son dönemlerde mesele latin kökenli Korku hikayeleri temelli ispanyol Korku filmleri arttı. Mit bunlar mesela halk arasında konuşula konuşula yayılan ve insanların da abartmayı ve kendini sınırlandırmak için inandığı bir çoğu menkıbelere dayandırılarak daha tesirli olması sağlanmak istenen hurafelerden ileri gelmektedir.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • sözlük kızlarıyla buluşmak

  30.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131431/+
  8 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • evde kedi beslemek

  270.
  Çocuk hasretini ve yalnızlığını bastırmak isteyen evde kalmış kadın aktivitesi. Anaçlığı kanalize edecek bir canlı ile kendi kendini kandırma durumu.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • kucakta karton kutu ile işten ayrılmak

  13.
  Amerikan film klişesidir. Havalı bir ofis terk etme metodudur. Bizde ise dolapta ne var ne yoksa şu poşete tıkılır ve ayrılınır.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2128361/+
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • alevi kürt biseksüel trans bir kadın

  13.
  Dilim damağım kurudu tweeti okurken. Sjw ayağa kalkıp yürümüş, ete kemiğe bürünmüş resmen.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • sovyetler birliği denince akla gelenler

  218.
  Dikey çizgili sscb forması. Van basten 82 finalinde efsane golünü bu takıma atmıştı.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2126762/+
  ... bolivya devlet radyosu
 • annemle kürtçe konuşamadım bu çok ağır geldi

  26.
  Toplu taşımada rahat rahat hatta bağıra çağıra konuşuluyor. 90’ların Kürtçe ve türban mağduriyetini alıp 2021’de kullanmayın artık. Bayatladı bu mağduriyetler.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • ahmetflix

  9.
  Aynalı tahir remake ile gönüllerde taht kurmuştur. Saruhan hünel’de tilki karakteri ile geri dönerse tadından yenmez valla.
  ... bolivya devlet radyosu
 • ben tecavüze uğradım

  43.
  Ofansif mizah ya da komiklik arayışında değil zaten karikatür. Uzay muhtarı’nın açıkladığı gibi tecavüz sonrası bile dikkate alınmamak, kolluk kuvvetinden destek görememek gibi durumlara taşlama var. Olsa olsa kara mizah bu. Sizinle ya da başınıza gelenle ilgilenilmiyor çünkü mağdur olarak gittiğiniz yerde size tepeden bakılıyor, suçlu sizmişsiniz gibi davranılıyor. Buna eleştiri var. (Bence)
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • götüne bakan erkeği ifşa eden kadın

  42.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2114201/+
  10 ... bolivya devlet radyosu
 • boğaziçi üniversitesine kayyum atanması

  4.
  Her ne kadar sözlüğümüzde siyah ince külotlu çorap kadar ilgi görmesede son derece antidemokratik bir olaydır. Seçim yapılmadan akp m.vekili adayını alıp tepeden Boğaziçi gibi önemli bir üniversiteye kayyım rektör olarak atıyorlar. Ne kadar DemokratLar her yeni gün biraz daha görülmekte.

  https://twitter.com/birgu.../1346054266251857920?s=21
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • exxen

  86.
  Katarsis, çakma can Yaman veterineri falan da toplamış. Adamın içeriği de YouTube da tutan kanalları toplayıp bunları bu zamandan sonra parayla seyredeceksin Demesi. Netflix, blu tv emek verip kaliteli içerikler diziler üretti. (Alef, Atiye) YouTube da artık yeni bir döneme girdi, kimi meşhur ve ünlü edeceğinize dikkat edin eskiden YouTube da olan YouTube da kalırdı şimdi YouTube büyük bir basamak olarak görülüyor. Kanalın muhteviyatı çocuğu istediği için sihirli annem remake ve YouTube’da ünlü ya da yarım ünlü olan tipler.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • öğretmene yüzde 20 zam

  11.
  Gündelik, haftalık, aylık ve yıllık çalışma saatlerine ve koşullarına bakıldığında öğretmenlik güzel meslek. Aksi olsa zaten bu kadar talep ve yığılma olmaz. Bu yüzden maaş konusunda makul bir ücret almaktalar. Her şey para değil çünkü, çalışma saatleri ve tatiller de önemli.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • twitter

  3349.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2110341/+
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • exxen

  14.
  Şeyma’nın nafakasını ödemeye hiç niyetim yok. 1 liramı Bile kaptırmayacağım yeni dijital oluşum. işin ilginci tv8 daha doğrusu acun izleyicisi klasik tv izleyicisi ağırlıklı olarak. Dijital yeni nesil medya daha çok z Kuşağı, beyaz yaka ve memur kadrolarından rağbet görüyor aynı zamanda bunlar acunun ideal kitlesi değil. Bu yüzden bu yeni kanala talebin nasıl olacağı da merak konusu. Şark kurnazı Hasan can Kaya simsarı ile dönmez bu kanal.

  Her progamda ibrahim büyükak'ı, eser yenenler’i, hadise’yi, Murat boz’u ve tabii Burcu Esmersoy’ı görecek izleyiciler elbette.
  7 ... bolivya devlet radyosu
 • erkeklerin ayrılmayı hazmedememesi

  12.
  Ben ayrıldıktan sonra süresiz nafaka isteyen ve alan erkek görmedim daha. Ayrılığı hazmedemeyen ve bela olup ömür boyu para kopartan tarafın Kim olduğu belli.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • çıplak

  29.
  Cüneyt Özdemir’in gambazcılığı sonrası alelacele blu tv tarafından kanaldan kaldırılmış deneysel dizi. insanlar para veriyor yine kurtulamıyor bunların sansüründen, yasağından defolup gidin ve insanları rahat bırakın yahu. insanlar sizin dandik töreli, silahlı dizilerinizi izlememek için para verip özel üyelik alıyor orda da gelip salça oluyorsunuz muhteviyata.

  izleyen Şanslı azınlıktan Sayıyorum kendimi. Öncelikle dizi iPhone pro max kamerası ile çekildiği ve Türkiye’de pek odaklanılmayan bir mevzuya odaklandığı için takdir ettim. Türkiye’de çok ciddi bir yerli, yabancı ve trans eskort piyasası var ve yüksek fiyatlarına rağmen rağbet görüyorlar. Dizi hem bunu gösteriyor hem de çoğu kişinin baskıladığı cinsel fantezilerini açığa çıkarmalarını konu ediniyor. Ankara pavyonlarında nice tarlalar kaybetmiş kitleye göre ahlak bozucudur elbette dizi.
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • kokusu hoşuma gidiyor denilen şeyler

  132.
  Yani kavrulmuş taze sıcak leblebi. Kokusu tadından fersah fersah öte olan böyle çok az şey vardır.
  ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum