• hemşire poposu

  27.
  Raporu hemşirelerin verdiğini öğrendik başlık sayesinde. Siz niye rolünüzü büyüttünüz ki? Sağlık sektörünün bekçisi sizniz işte. Serum bağla, getir götür yap işin bu senin raporu 6 sene tıp okumuş doktor verir.
  2 -5 ... bolivya devlet radyosu
 • ayşem

  43.
  Ulan ne filmdi be. ibo’nun final sahnesinde halk konserinde Hülya Avşar’ın gözlerine bakarak ölmesi. Yeşilçam’ın dönemine ait yer yer yetersizlikler vs yine göze çarpsada ibo’nun en iyi filmlerindendir. Hülya Avşar’ın gençliği, Süleyman turan ustanın varlığı filmi olduğundan da iyi noktaya getirmiştir. Show tv’de çocukken izlemiştim ilk defa, ibo’nun kadife sesiyle mavi mavi söylediği final sahnesi unutulmazdır.
  ... bolivya devlet radyosu
 • ruling

  29.
  Sosyal medya özellikle de Twitter bataklığının son vurguncusu. Twitter inanılmaz bir yer gerçekten, deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi. Biri bir iddia atsın ortaya ona inanmak isteyen insanlar sorgusuz sualsiz toplumsal linçe başlıyor. Hiç işin doğrusu nedir diye düşünme araştırma derdine girmiyorlar. Bu ruling adlı kalpazan da ilk zamanlar eğlenceli ifşalar ile başlamıştı sonradan Haluk Leventçilik oynamaya başladı. Davalar, gönüllü avukatlar, yardımlar vs diye en sonunda da fake kadın hesabından topladığı paralar. Muhtemelen hesabın patlayacağı haberini aldıktan sonra hesabı kendi ifşalayıp işin içinden sıyrılacaktı. Ama e-mail bağlantısından yakayı ele verdi.

  Twitter tosuncuğu diyebiliriz kendisine. Milleti dolandırdığı multi hesabını kendi hesabından hedef gösterip sıyrılacaktı oysa ama çoğu olayda olduğu gibi suçlu bir noktayı atlatıp muhakkak bir delil bırakır. Kendisi de bıraktı. Rezil rüsva oldu. Ama Twitter’ın koyun sürüsü modern bir engizisyonu anımsatıyor bana.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • son öpüşmenin üzerinden geçen zaman

  24.
  14 Şubat öncesi nasıl dökülüyorsunuz ama :D kedi beslemeye devamke.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • gerekirse 5 bin ülkücü ile leningrad ı kuşatırız

  28.
  Adam 82 leningrad, 83 petersburg Yazmış ama ikisi aynı şehir zaten. Leningrad, Petersburg’un eski ismi Sovyet döneminden.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • otobüste öpüşen çifte müdahale eden yobazlar

  52.
  Otobüse niye biniyorsunuz? Bir noktadan bir başka noktaya gitmek için. insanlar bunun için binmiş otobüse. Orada yiyişmeye vardığı belli öpüşmenin. Kimse bir tane öpücüğe ses çıkarmaz zaten. Toplu taşıma yiyişme mekanı değil arkadaşlar. Tamam burası Arabistan değil ama burası Hollanda’da değil. Otobüs sizi bir noktadan başka bir noktaya taşır. Sevgiliniz ile öpüşmek yiyişme istiyorsanız günlük kiralık daire tutun.
  7 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • kadir için adalet

  15.
  yanında bıçak taşıyor ve o bıçakla birisini öldürüyor. burada katili övmek için herkes sıraya giriyor. karşı tarafta kesici alet yok kadir'de var suç 1. müdafa etmek ölümcül noktaya bıçak saplamak demek değildir 2. baldır ve bacak gibi yerlere sallasa olurdu. nitekim hem kesici alet taşımaktan (medya işine geldiği için meyve bıçağı diye masumlaştırmaya çalışmakta) hem de hayati bölgeye salladığı için kadir çok somut şekilde suçludur. bugün herkes kendi doğrusuna göre birilerini öldürme hakkını kendinde bulursa gotham olur burası. ayrıca her tartışan kavga eden çift birbirini öldürüyorsa memlekette kadın kalmaz. çarpıtmaları geçelim. suçu ve suçluyu öven orta doğu insanlarını izliyoruz buralarda.
  6 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • türkiye de kadın olmak

  62.
  Millet dışarıda crop top-tayt ile dolaşıyor sürü halinde. Bu küfür ve tekme yiyenler nerde arkadaş ? 10 sene önce bir yaz Akşamı askerden izne gelmişim eve. Dedim Beyoğlu’na çıkıp bir canlı müzik dinleyip bira içeyim. Askerim ya vatanı koruyorum. Müthiş gazlıyım yani. Neyse mekana gittim kapı önünde elaman beni tek olduğum için almadı o sırada yanımdan 2 tane Lolita kikirdeyerek içeri geçtiler hiç sorun yaşamadan. Ben de vatanı koruyorum ya ama bir mekana bile giremiyorum. Faydasız 2 Lolita ise önünde her kapı açılıyor. O gün anladım ben Türkiye’de kadın olmayı.

  Yazın Beşiktaş, Kadıköy, Beyoğlu’na gidelim pantolon giyen kadın yok yahu. Bırakın bu temas etmediğiniz eski jenerasyon Anadolu Kadınının çilesini kullanıp daha fazla ayrımcılık istemeyi. Süresiz nafaka var 6284 var regl izni istiyorlar, ispata gerek duymadan işaret ettiği her erkek ve işletme toplumsal lince maruz kalıyor. Tüm bunlar olurken fırın yerine bakkaldan ekmek alan bir Kezbanın sanrılarını referans alacak değiliz elbette.
  7 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • avatar the last airbender

  194.
  2015 senesinde 3kitap/sezonunu kısa sürede izlemiştim. Geçenlerde yeniden aklıma düştü ve avatar evrenini ne kadar özlediğimi fark etmemin akabinde yeniden başlayıp 1 haftada yine bitirdiğim başyapıt. Kurgusu, müzikleri ve karakterleri ile inanılmaz güzel ve samimi bir anime bana göre. ilk sezon su halkını, ikinci sezon toprak krallığını ve son sezonu da ateş ulusunu anlatır ve o coğrafyada geçer. Dört ulus olarak devam etse de tüm hava tapınakları ateş kralı sozin tarafından yok edildiği için aang aynı zamanda animeye de adını verdiği gibi son hava bükücüdür ve avatardır.

  En sevdiğim karakterler general iroh, prens Zuko, toph ve appa’Dır. Prens Zuko gelişimi ve evrimi ile hikayenin en radikal karakteridir. Avatar Aang’e ateş bükmeyi öğreten kişidir. Hak ettiği firelord tacını da sonunda takmıştıt. Annesine olan sevgisi ve onu kaybetmesi ise ruhsal gelişimine doğrudan etki eder. Amcası General iroh ise son savaşında toprak krallığının başkenti ba sing-se surları önünde oğlunu kaybetmesi akabinde Savaşı ve muhtemelen tahtını bırakmıştır. Oğlunu kaybetmesinin ardından ANti militarist bir yapıya bürünüp yeğeni prens Zuko’yu oğlu gibi sevmiştir ve iyi tarafa geçmesi için yönelendirmiştir. iroh’un, yenilmez şehir tasviri ile Pekin’den esinlenmiş Ba sing-se sınırları içinde oğlunun mezarı başında söylediği şarkı ve anma ise unutulmaz.
  https://youtu.be/ErmZRsCIUsE
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • istanbulda toplu taşımaya yüzde 35 zam

  23.
  Öncelikle elektrik, doğalgaz, benzin, köprü geçiş ücretleri, ÖTV, MTV, tapu harçları gibi daha yanına onlarcası eklenebilecek aşırı zamlarda sus pus olan aktrol çomarlar hiç konuşmasın.

  Konuya gelecek olursak bu zam elbette fazladır. Zammı savunacak kadar şuursuz ve mal olsak aktroll olurduk zaten. Zam boyutu da problem direkt 0,90 TL zam fazla. Kaldıki yakın zamanlarda 0-4 yaş arası çocuklu annelere ücretsiz ulaşım hakkı verdi ibb. Bir yerden bedava verip bedavacılık kültürünü körüklüyorsunuz diğer taraftan onun yükünü de diğer insanların sırtına koyuyorsunuz. Öğrenci nerden bulsun parayı da zam yapıyorsun bu çocukların Akbiline? 65 yaş üzeri bedavacı kitleyi mesai saatleri içinde ücretlendirme yapacağına öğrenciye zam yapıyorsun. Bedava kültürünü yok etmesi gerekirken tam gaz devam edip zamma dayanırsan olmaz başkanım. Ayrıca vapurlar vs zaten 3,60 falandı en son herhalde 4,5-5 olur onlarda. Bayramlarda bedavayı kaldır, 0-4 yaş arası çocuklu annelerin bedavasını kaldır, 65+ grubu mesai saatlerinde ücrete tâbi tut 90 kuruş zam yapacağına.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • neden sevgilin yok

  3195.
  Buraya açıklama yapanların hepsi affetsinler beni ama köpek gibi yalnızlar. Birisi kapılarını az aralasa çocuk gibi mutlu olurlar. Tywin lannister torunu ergen joffrey’e Gerçek bir kral asla ‘ben kralım’ Diye söyleme gereği duymaz demişti. Yalnızlıktan mutlu olan insan da açıklama gereği duymaz. Kendini anlatan insan olmamış kişidir yalnızlık ona o yalnızlığa uymamıştır. Sevilmeden sevmeden geçen ömür boşa gitmiş ömürdür. Biraz kendinizi bulunmaz hint kumaşı sanmayın da mutlu olun mutlu edin.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • rise of empires ottoman

  48.
  şehzadeye kırbaç vurulması garipsenmiş. Yedikule’de padişah katletildi yahu bırak kırbacı. Diziye dönecek olursak biraz ‘300 Spartalı ve leonidas’ havası vermeye yakalamaya çalışmışlar gibi geldi. Bir yerden sonra acaba fetih edemeyecek miyiz? Diye düşünmedim değil. O italyan gemileriNi kaptanı Derya elinden kaçırdıktan sonra Fatih’in atını denize sürüp inanılmaz öfkelendiği rivayet edilmektedir o sahneyi katmalarını isterdim.

  Dizi tarafsızlık eleştirisi alabilir ama nihayetinde tarihler belli Osmanlı 2 ay uğraşmış bu fetih için ki dizide bir sahnede ‘Osmanlılar uzun süren savaşları sevmezler dönüp giderler’ gibilerinden bir cümle geçiyor. Bu da Viyana kuşatmalarının durumunu açıklıyor. Bizans 7bin askeri ve Giustiniani ve ceneviz paralı askerlerini epey korumuş surları ve müdafaa etmiş. Aya Sofya üzerinde oluşan yıldırımlar vs güzel olmuş mistik bir hava vermiş diziye.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • onedio nun siyasi görüş testi

  5.
  onedio nun siyasi görüş testi

  *Evli çiftlerde eşin haberi olmadan kürtaj hakkı olmamalı. Kadın doğum yapmak istemiyorsa yine yapmasın ama eşin haberi olmadan merdiven altı sağlıksız koşullarda kürtaj yaptırması vb durumları sakıncalı buluyorum. Bu yüzden anayasal güvence altına alınmalı. Ama eşten habersiz hastaneler yapmamalı.
  *Kamu kuruluşları özelleştirilmemeli.
  *Devlet özel sektöre özellikle çalışma saati ve sigortasız işçi çalıştırma gibi durumlarda sonuna kadar müdehale etmeli.
  *meb anadilde ve din eksenli bir eğitim vermemeli. Türkçe ve laik eğitim sistemi üzerine verilmesi gerekiyor.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • uludağ sözlük tanışma balosu

  9.
  uludağ sözlük tanışma balosu
  6 ... bolivya devlet radyosu
 • maria puder

  67.
  Tablosu önünde nerdeyse yığılıp kalmış olan Raif efendinin önünde iskarpinleri ile belirdiği ilk andan itibaren gönlümüzde taht kurmuştur kendisi. Vamp kadın imajı oluşturmuştu aslında ama öyle naif bir sevgisi vardır ki.. Raif’e olan sevgisi hudutsuzdu. Hastalandığı dönem, Raif efendi ile birlikte köhne bir odada geçirdiği Dönemleri unutulmaz. Ben bu kitabı 7 sene önce okumuştum o gün bu gündür hala aklımdan çıkmayan kısmı ise raif’in puder hakkında söylediği;

  “Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana, dünyada başka türlü bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin“

  Kısmıdır.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • minotavros

  55.
  Konudan bağımsız (konuyu bilmiyorum çünkü) Genci yaşlısı türlü sözlük hatunu tarafından savunulduğuna göre iflah olmaz bir Meriç olduğu kanaatindeyim. Yolunu iyi yapmış ama ne kadar yalnız kedili kadın varsa dökülmüş başlığa.

  (bkz: yazık kimin Meriçiyse)
  8 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • starbucks

  2005.
  Filtre kahvelerine zam gelmiştir. Zammı savunmak olmaz aslında ama Starbucks müşterisi biri olarak özellikle popüler Starbucks şubelerinde inanılmaz bir bedavacı grup var. Bunların önemli bir bölümünü tüm gün fotoğraf paylaşmak için, ders çalışmak ya da takılmak için 8 saat orada duran genç kızlar oluşturuyor. Bazısı 1 içecek ile 8 saat orada yatıyor bazısı hiç bir şey almadan işgaliyle sebebi. Starbucks’ı kütüphane niyetine kullanıyorlar. Bu yüzden gelen müşteri yer bulup oturamıyor. Şubeleri kalabalık olsa da, kârı düşük kalıyor. Bu sebepten zammı makul görüyorum. Özellikle popüler şubelere gidenler ne dediğimi, kimlerden bahsettiğimi anlamıştır.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • sözlükten hangi kızla buluşmak isterdiniz anketi

  22.
  sözlükten hangi kızla buluşmak isterdiniz anketi
  18 ... bolivya devlet radyosu
 • ankaralı evsiz hasan

  9.
  Alyoşa karamazov’musun be adam bu ne iyimserlik bu ne sarsılmaz inanç. Umarım bir daha o sokaklara ve zor zamanlara düşmezsin.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • tutunamayanlar dizisi

  56.
  Türkiye’de absürt komedi dizisi yapan/yapacak olan her ekibin başına gelecek olanı yaşayıp l&m hayaleti ile baş etmek zorunda kalmıştır. Yakın dönemde absürt dizi sektörü zaten l&m ve Ahmet kural tayfasının yaptıkları ile sınırlı. O yüzden yeni dizilere yeni isimlere yer açmalı. Bu diziye de bir şans vermeli.

  ilk bölümü izledim ve beğendim. TRT bünyesinde ne kadar yapılabilirse o kadar yapmışlar işte. Genç işsizlerin durumunu göstermişler. Orhan Pamuk’un istanbul sokaklarını arşınladığında karşılaştığı poğaçacı ile olan diyaloğa selam çakmışlar. Şans verilsin bu diziye. Ayrıca yeliz kuvAncı’yı görmeyeli de epey olmuştu. Beli silahlı ağaların taş konaklarda geçen Hikayeleri izleneceğine bu yapımlar izlensin.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum