• diego armando maradona

  458.
  Tüm gecekondu mahallesi çocuklarının başı sağolsun. Maradona sadece bir futbolcu değil aynı zamanda kitlelerde derin izler bırakmış ikonik bir topçuydu.
  diego armando maradona
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • iskoçya da regl ürünlerinin ücretsiz olması

  8.
  Ped vs endüstrisi kaç senedir var? 100 sene diyelim. Bundan önce kadınlar nasıl hallediyordu bunu? Zaten ücretsizdi.

  Endüstriyel üretim ürünlerinden sonra uğraşmak zorunda kalmadılar. Kullan at boyutuna döndü. Kadınlar para vermek istemiyor da Ped endüstriyel üretiminde çalışan işçinin ? Kullanılan makinenin parasını kim verecek o halde ? Devlet versin diyorsan devlet onun parasını bu defa vergi ve gelir kesintisi olarak herkesten toplayacak. Kendi kişisel kullanım ürününüzün parasını vermekten bile kaçıyorsunuz. 100 sene önce kadınlar marketten almıyordu ya bunu nasıl yapıyorlarsa sizde öyle yapın para vermek istemiyorsanız.
  8 -3 ... bolivya devlet radyosu
 • tayyar ahmet in sonsuz sayılı günleri

  17.
  Büyük Ev Ablukada’nın Tek başına en az bir 35’lik Devrildiğinde ulaşılacak kafayla yazdığı ve söylediği gaz bir o kadar da absürt şarkı. Rakı getir Mualla.. şalala laala.
  ... bolivya devlet radyosu
 • anın görüntüsü

  45109.
  T 34 tankı çizdim. Avusturya sanat akademisinin kapısından döndüm bu çizimle.

  anın görüntüsü
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • flörte hediye alınır mı sorunsalı

  17.
  Hediye alıp verme çoğu insanı sevindirir ve mutlu eder bence. Hediyenin temelinde ‘düşünülmek’ vardır çünkü. Bir hediye ile düşünüldüğünü Düşündürürsünüz karşı tarafa bu da kıymetlidir. Maddi boyutu hiç ama hiç önemli değil, hediyede önemli olan karşı tarafın hoşuna giden, beğendiği bir detayı daha önceden fark etmeniz ya da kapmanız. Bu detay ve beğeniye yönelik bir hediyeyi (3 liralık bileklik bile olabilir bu) karşı tarafa verdiğinizde mutlu bir gülümse sarar ortalığı emin olun.

  Ama karşı tarafta karşılığınız olduğuna emin olun önce alakasız şekilde pat diye hediye verilmez konuşulan karşı cinse. Manevi soyut hediyeler De vardır mesela hayatta, Ben birisine ‘bir kadının yaşamından yirmi dört saat’ kitabını tavsiye etmiştim. 2 gün sonra elinde kitap ile Fotoğraf göndermişti mesela alıp okuyordu kitabı. Bu da düşünceye hediyedir. Belki sadece bende karşılığı vardır ama hediyenin temel prensibi düşünülmek ve bunu hissettirmektir.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum