• meral akşener

  1992.
  Sevdiğim saydığım bir siyasetçi. Dünya görüşümüz her kulvarda aynı olmasa da meral hanım Mert bir kadındır. Antep’te önüne hafriyat kamyonu çekildiğinde de, ‘meral kılıçdaroğlu’ diyerek kendisine kadınlığı üzerinden hakaret edildiğinde de sinmedi yılmadı bunlarla mücadeleye devam etti. Unutulmasın ki Türkçülük bir milli şuurdur. Kendisini ülkesine ait hisseden kim varsa meral Akşener’e destek olmalıdır. Yarın değişirse benim de ona dair fikirlerim değişir elbette ama iyi partiyi, yıllarca 4 partiye ait olan Türkiye siyasetinin arasında sokmuş olması bile güzel. insanların tercih sahası genişledi böylelikle.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • sevgilinizle nasıl tanıştınız

  115.
  sevgilinizle nasıl tanıştınız
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • real madrid

  1565.
  Galatasaray ile 3 defa rövanşlı şekilde eşleşip 3’ünde de Galatasaray’ı paket eden takım. Birinde 6 atmıştı tt arenada. Sadece 2000 UEFA süper kupa finalinde tek maç üzerinden elemişliği var gs’ın kendilerini. Tavşan taşa sürtmüş dağı demiş ya o hesap bazılarının ki.

  Tanım geçelim dünyanın en başarılı kulubüdür. Laliga ve şampiyonlar liginin en çok kazananıdır.
  4 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • netflix in akasya durağı nı satın alması

  6.
  Obayana vardı bu dizide sever netflix böyle işleri.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • loveneverdies

  96.
  Evde kalmış kezbanı NASA mühendisi yaptılar sözlükte ulan Ulu sözlük neymişsin be!
  7 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • yaşasa akp ye oy verecek çizgi film karakterleri

  19.
  Yosemite sam nam-ı diğer küfürbaz haydo.

  yaşasa akp ye oy verecek çizgi film karakterleri
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • gay olan oğlunu vuran baba

  15.
  gay olan oğlunu vuran baba
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • anın görüntüsü

  39047.
  Hockenheim, Almanya gp özlediğimiz kaos ortamı ile birlikte. 2 turda bir yağmura dayalı lastik değişimleri sürekli spinler. Günün sonunda Mercedes dublesini görmeyiz umarım.

  anın görüntüsü
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • sorularlaislamiyet com un pedofiliyi savunması

  8.
  Bu başlığı eleştirenlerin Aleyna tilki’nin çocuk etkinliğinde twerk yapmasını savunanlar olması da ilginç. Bence olaylara yaklaşımınız kişilere, ideolojilere ve taraflara göre değişiklik gösteriyor arkadaşlar. Doğrunuz bir değil yani Aleyna tilkiye ve twerke gelince pedofili gelişmişlik olarak görüyorsunuz dinle ilgili bir konu olunca ortalığı yakıp yıkıyorsunuz.
  4 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • ekrem imamoğlu

  1583.
  Adamın yapmak istediği her şey belediye meclisi ve mahkemeler tarafından bloke ediliyor. Yapmayan imamoğlu değil yaptırmayan Akp.
  4 -6 ... bolivya devlet radyosu
 • mahkemenin otogarın ispark a devri iptal kararı

  1.
  Ekrem imamoğlu’nun bir grup oligarkın elinde bulundurduğu ve Rantını yediği esenler otogarının ispark’a devini sağlayacak kararı imzalamasının ardından bugün mahkeme tarafından bu karar durdurulmuştur. %54 ile seçilmiş belediye başkanına iş yaptırmamaya mahkemelerde dahil olmuş anlaşılan. Millet iradesine meydan okuyan oligarşi ve mahkeme esenler otogarı adlı rant çukuru için belediyeye engel oluyor.

  https://www.cnnturk.com/t...-isparka-devri-durduruldu
  7 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • dostoyevski

  35.
  Dostoyevski bireyci Tolstoy toplumcudur. Dostoyevski ahlak kavramını delik deşik eder sadece insan ve düşünce ipinde yürür. Monologlardan ibarettir, topluma ayak uydurma derdi yoktur. Toplumu yozlaşmış, bozulmuş insanlardan oluşma bir yapı olarak görür. Tolstoy’da toplumu taşlar ama onsuz olmaz der. Değişen ahlak kavramını irdeler Tolstoy. Her ikisinin de ortak özelliği kadınları tanımaları ve kitaplarında başarıyla betimlemeleridir. Kâh nastenka kâh nataşa rostova kâh Varvara Dobroselova hepsinin ortak özelliği sadakatsiz olmalarıdır. Dostoyevski acıma tekniğini iyi kullanır ve okuyucuda bu hissi uyandırır. O çaresizliğe sizi çekmeyi başarır. Tolstoy ise daha reel ailevi ve toplumsal sorunları ele alır.

  Örneğin ivan ilyiç ve kroyçer sonat’ta ailenin erkeği düşürdüğü vahim durumu oldukça iyi yazmıştır Tolstoy. Evliliğin erkeği nasıl acınası bir duruma sürüklediği bu iki kitapta başarıyla anlatılmıştır. Ahlaki çözülmeyi iyi yansıtır Tolstoy. Dostoyevski ise daha içe dönüktür ve iki karakteri hiç görüştürmeden bir mektup arkadaşlığı üzerinden örülü bir hikayeyi kitap Haline getirir. ikisi de iyidir yalnız dostoyevski kumarda iyi para batırmıştır ve bir kitabına da adını verdiği gibi iflah olmaz bir kumarbazdır.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • ups boobs kimdir

  18.
  Gizlilik ve hijyene önem veren beyler yazılı kağıdı bakalım ne zaman paylaşacak.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • kanatlari var ruhunda hanımın fakbadim var itirafı

  8.
  Fuck boddy’nin ne olduğunu sözlükte öğrenmediyse bende hiç bir şey bilmiyorum. (bkz: hahah)
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • kanatlari var ruhunda nın ergenlere verdiği ayar

  9.
  Recep ivedik serisinde kütüphane görevlisi bir kadın vardı onu hatırlattı bu abla bana. 45 yıllık cinsel açlığını söndürürüm diyordu hani Recep ivedik. O model buda. Abla bir Kıvılcama bakıyor.

  https://youtu.be/NO45_qJCrho
  6 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • berlin tecavüzleri

  7.
  izlemek ve anlamak isteyenler için 2008 yapımı Berlin’de bir kadın filmini tavsiye verebilirim. Dönem ve taraflar değişse de bu dramatik durum hemen her savaş coğrafyasında ne yazık ki yaşanıyor. Yugoslavga iç savaşında da Boşnak kadınlara karşı sistemli bir tecavüz söz konusuydu. Adaletin ve dengenin olmadığı yerde, uygarlığımızın bizleri frenlemediği yerde iç karartıcı durumlar yaşanıyor.

  https://imgyukle.com/i/kt5t0S
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • uzungöl de kürdistan bayrağı açanın linç edilmesi

  13.
  Sosyal medyadan daha sonra ‘Trabzon’da k*rdistan bayrağı açtım’ diye fiyaka yapacaktı kendince ama olmamış üzerine sopayı yemiş. Daha dün Bitlis’te bir binbaşını şehit edildi. insanlar ölüyor arkadaşlar ülkenin toprak bütünlüğü için, siz k*rdistan’ı savunuyorsunuz buralarda sebebi de Akp ve akpye oy veriyor diye Trabzonlular. Düşmanımın düşmanı dostumdur kafasına çok girmişsiniz. Ülkenin ve toplumsal ahlaka mugayir ne varsa savunmayı insanlığın gereği olarak görmeye başladınız iyice hükümete olan nefretinizden. Allah Kimseyi yurdunda k*rdistan bayrağı açanı savunacak hale düşürmesin ne diyeyim.
  6 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • iş çok gençler beğenmiyor

  19.
  iki tarafta haklı iki tarafta haksız biraz. işveren ülkedeki durumun farkında nüfus çok, mezun çok verdiğim paraya çalışacak eli mecbur birileri nasıl olsa çıkar diyor ve çıkıyor da insanların Mecburiyetleri oluyor Çünkü. Krizi fırsata çevirmiş durumda iş veren. 6 gün 12 saat 2400’e çalıştıracak lisans mezunu istiyor. Bunun adı iş var değildir arkadaşlar bunun adı sömürüdür. Yaz tdk’ta Karşısına. 6 gün 11-12 saat ortalama 2400 paraya insan çalıştırmak ayıptır sonra iş var çalışan yok deniliyor.

  Mezun kısmı ile ilgili de şunu diyebilirim gençler direkt çok yüksek maaştan başlamak istiyorlar. 23 yaşında adam kendini 10-15 senelik teknisyen/tekniker ile bir tutuyor. içinden geldiği sistem, stres ve okul hayatı olduğu için mezun olduğunda kafasında mükafat fikri olduğundan yüksek beklenti ile sahaya iniyor ve sonuç memnun etmiyor. iş dünyasında tecrübe en önemli husus. Bu nedir ? Kriz yönetimi, mesai/vardiya yatkınlığı, işe eli yatkınlık(ağır kalmamak), işi kapmak kafanın işe basması yani pratik zeka. Sen kendini gösterdiğin an iyi paralar almaya başlarsın zaten. Firmadan içeri girer girmez masa Başa ve 4900 net maaş beklemeyin lütfen. Biraz burnunuz sürtecek yani herkesin sürttü iş hayatı böyledir.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • cicekli siirler bayim

  1214.
  Ülkede liyakat yok diye kendini yırtıyor insanlar burada bakıyorsun burada hiç yok. Tek olayı sözlüğe saçını atmak olan biri yetkili oluyor tam bir paradoks. Sözlük değil aile şirketi sanki. insanlara kızıyoruz falanca üniversitede eşini, çocuklarını kayırıp göreve getiriyorlar diye fırsatını bulanın en küçüğünden en büyüğüne adam kayırdığının en somut örneği.
  8 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • bir kıza mesaj atan otuzuncu kişi olmak

  5.
  ismi lazım değil bir ara bir kızla konuşuyoruz öyle sohbet muhabbet. Kız baya mahkeme duvarı modunda. Şehirde ve iş hayatında yeni olmasına veriyorum. Doğal diyorum kız yalnız hissediyordur kendini yabancı insanlara karşı da tutumcu bir tavrı vardır. Neyse bir mesajında ağız dolusu random gülüş attı bu. Dedim ne oluyor ? Bu kız o kız mı? Ardından mesaj geldi tabii, pardon başka yere atacaktım bu mesajı diye. Neyse önemli değil diye kapadım konuyu, orada anladım kaçıncı kişi olduğumu. Yakında 182’yi arayarak randevu alacağız zaten konuşabilmek için. Sıraya düzgün koyun lütfen kızlar karışıklık oluyor bak sonra.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum