• istiklal mahkemelerinde asılan mazlumlar

  31.
  Hepsinin mezarını sileyim. Cumhuriyet düşmanı yobazlar.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • elin gavurunun çizdiği resme milyonlar harcadı

  12.
  Elin gavurunun yaptığı iPhone’u, Arabayı dünya para harcayıp alıyorsun ama Çomar. Yıl olmuş 2020 hala ‘elin gavuru’ muhabbeti. Fazla kuruluş Osman izlemekten ne hale gelmişler.
  2 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • zulüm 1453 te başladı deyip fsm portresi almak

  7.
  Osman öcalan’ı devlet televizyonuna çıkarıp sonra vatansever olduklarını idda eden tiplerin dikkatini çeken portre.
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • taksiciler türk siyasetini değiştirebilecek güçte

  26.
  Mevzu şu akpli ve MHP’li siyasilerin, belediyecilerin taksi plakası sahiplerinden avantası var ya da doğrudan kendilerinin taksi plakası var. Bu yüzden bu gelirleri kesilmesin diye bu rant ve taksi mafyası devam ettirilsin diye uğraşıyorlar. Oysa istanbul halkı taksi mafyasının kırılmasından yana. Öyle bir sistem düşünün ki şehrin %65’i falan referandum olsa ibbnin projesini destekleyecek ama olmuyor, yaptırılmıyor. Millet iradesi lafı sözü sadece sandıktan kendileri çıktığı sürece geçerli oluyor. 1000 tane plaka sahibi mafyanın istediği oluyor milyonlarca istanbullunun talebi olmuyor. Düzene gel.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • maskesi olmayan kızın güvenliği tehdit etmesi

  10.
  Kadın olduğu için istediğini yapabilme ve sonra da hiç bir şey olmamış gibi gidebilme özgürlüğüne sahip olduğu için rahatça magandalığını yapan kadındır. Türkiye’de kadınsan her istediğini yapabilirsin kimse dokunmaz kimse yargılayamaz ve toplumsal linç yemezsin.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • alper ulusoy

  71.
  2009-2010 sezonunda Gs-Sivasspor maçında Sivas kalecisi Petkoviç topu 13 saniye tuttu diye en direkt serbest vuruş verilmişti ve kewell gol atmıştı o vuruşta. Yani dünyada ilk kez dün akşam uygulanmadı. Daha önce uygulandı ama Gs Lehine olduğu için gündeme bile gelmemişti. Hatta ispatını da yapayım.

  alper ulusoy
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • crybaabyyyy vs sweet but psyhco

  19.
  Sweet but evde kaldığından böyle galiba da başlık sahibi arkadaş sen niye Hakkında bu kadar Bilgi verdin bu sözlüğe, resmen züppe partisinde ortada döndürülüp üzerine kahkaha atılan köylü muamelesi gördün.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • ekrem imamoğlu

  2341.
  Sarı teröre açtığı savaş ile gönüllerde bir kez daha taht kuran lider. Hava limanı patlamasında 200$ dan kontak açan taksicileri unutmadı istanbullu. Yağmur olur yolcu almaz, Taksim’den Sultanahmet’ten normal zamanda binmeye çalışın bakalım alıyor mu taksiler sizi. Hepsi kazıklamak için turist avında. Kadına sarkar, kısa mesafe duyunca surat yapar ya da aracı teslim edeceğim diye yalan söyler. Taksi çeviriyorsun adam camdan soruyor nereye gidileceksin diye beğenmezse aracı teslim edeceğim diyor. Bu mafyalaşmış köhne taksici düzenine verirse anca Ekrem Başkan son verir zaten.
  6 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • kemal sunal ın en başarısız filmleri

  44.
  Kemal Sunal’ın kariyeri bir kaç başlıkta incelenebilir aslında. Hem kendisi hem Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi bir kaç yıl sonra herkes tarafından tanınan ve bilinen oyuncular olacak kişiler ilk olarak 1970’lerin başında Tarık akan’ın başrol olduğu filmlerde yan karakter ya da figüran olarak rol almışlardır. Tatlı dillim, oh olsun gibi filmlerde Tarık akan dönemin büyük aktrisleri ile film çevirirken Kemal Sunal yan karakter olarak Yeşilçam’a bu filmler ile adım atmıştır.

  bir kaç sene içinde zaten yukarıda saydığım isimlerle birlikte salak milyoner, köyden indim şehire, mavi boncuk gibi filmleri çevirmiş ve ülke çapında üne kavuşmuştur.

  Ardından Şener şen, Adile naşit, Ayşen gruda gibi büyük Yeşilçam oyuncu grubu ile birlikte çektikleri süt kardeşler, tosun paşa, şaban oğulu şaban gibi filmler gelmiş ve Kemal Sunal büyük sükse yapmıştır.

  70’lerin ikinci yarısında artık Kemal Sunal büyük ve bilinir bir aktör olmuştur. Artık kendi yoluna gitme zamanı gelmiştir ve büyük oyuncular ile ortak film çevirme zamanı geçmiştir. Kemal Sunal’ı tek başına Kemal Sunal yapacak olacak büyük yönetmen natuk baytan ile çalışmaya başlar ve çoğu ikonik filmler halini alacak olan sahte kabadayı, korkusuz korkak, sakar Şakir, yedi bela Hüsnü gibi istanbul bitirim jargonunu çok iyi kullanan, kendi dili olan filmlerde başarılı olmuştur. Bu periyotta atıf Yılmaz’ın yönetmenliğinde Şener şen ile beraber Yerli sinemada Feodalitenin, sömürünün en iyi anlatıldığı Filmlerden biri olacak olan kibar Feyzo’yu çekmiştir. 70’lerin ikinci yarısından 80’lerin ikinci yarısına kadar olan dönem Kemal Sunal’ın altın çağıdır yani.

  Zübük, bekçiler kralı, yüz numaralı adam filmleri ile de dönemin toplumsal olayları pek âla yansıtılmıştır. O dönem ki sosyal, siyasal hava fazlasıyla yer almıştır filmlerde. 80’lerin ortalarından itibaren düşüş başlar, arada yine iyi filmler çeker ama o eski dönem gibi büyük ve başarılı filmler arka arkaya gelmez. Belki kötü yönetmen tercihleri, belki seyircinin doyması belki de 80 darbesi yüzünden artık suya sabuna dokunmadan film çekme mecburiyeti, maddi imkansızlıklar vs bir çok temel ya da yan nedeni olabilir.

  Genel olarak 87 sonrası işlerinde artık belirgin bir kalite eksikliği vardır. Eski büyük filmlerinin yarattığı etkiden uzan silik filmler çekmektedir. Özellikle 90’ların başında şaban askerde, bay kamber gibi fiyasko dizi deneyimleri olmuştur. Usta da farkında olacak ki ondan sonra son filmi olacak olan propaganda’ya kadar 4 yıl boyunca herhangi bir projede yer almaz. Yine de Cem davran’ı ilk kez gördüğümüz 91 yapımı varyemez Filmi de mesela konusu ve verdiği mesaj ile iyi filmdir. Kemal Sunal’ın yükselişi ve düşüşü böyle olmuştur. Onlarca film çevirmiş ve sosyal, siyasal, ekonomik sebeplerden ötürü yüzü Gülmeyen bir halkı güldürmüştür. O yüzden kötü filmi şu diye işaretlemeyeceğim.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • gaye su akyol

  116.
  Kadıköy’de doğup büyüyüp ‘coğrafya kaderdir’ söyleminden pr çalışması yapan eksik etek. Dünya çapında müzisyen diyen mi istersin sonra, Spotify Aylık dinlenme oranı 240 bin kadının. Zeynep bastık-Feyza Altun karışımı bir şey zaten. Meriçleri var Twitter’da 7/24 bunu savunuyor. Büyük reklamını yaptı son dönemde gelsin konserlerler, reklamlar.
  3 -3 ... bolivya devlet radyosu
 • aybüke yalçın

  152.
  Feminist kaltakların niyeyse hiç anmadığı ya da anamadığı pırıl pırıl bir cumhuriyet öğretmeni. Genç yaşında Doğuda öğretmenliğe başladıktan sonra terör örgütü tarafından 3 yıl önce hayattan koparıldı. Aybüke hoca hiç bir 8 martta Anılmaz mesela, resmi taşınmaz. Niye merak ediyor musun?

  Pkknın şehir uzantısı feminist hareket ve katılımcıları anca sakine cansız posteri ardında yürüyüp sonra da polis bize saldırdı der. Bu ülkenin gerçek kadınları Aybüke yalçın’lardır. Ruhu şad olsun.
  11 -3 ... bolivya devlet radyosu
 • ekşi sözlük

  9896.
  Özellikle son zamanlarda Twitter ünlülerin hışmına ve hedef göstermelerine maruz kalan site. Ekşi sözlük günahı ve sevabıyla 20 yıllık bir site, bugün sosyal medyada Burak Ülgen gibi yalama meriçlerin üstünden prim kasmaya çalışıp bir noktaya kadar da başarmaları Twitter’ın nasıl bir lağım olduğunu gösteriyor. Özellikle feminaziler, Ahlaksızlar ve toplum düşmanlarının Yuvalandığı ve organize olduğu bir mecra halini aldı Twitter. Bu yüzden ekşi sözlüğe organize itibar saldırıları düzenleniyor.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • efendi erkeğe aşık olmama nedenleri

  387.
  Ben bunu sorun olarak görmüyorum. Ama dayak yiyip, öldürülünce tüm erkeklere bırakılıyor ihale buna tav oluyorum. Kadın kendi seçiminin cezasının çekiyor suçlu yine erkekler oluyor. Anlamadım ki. Efendi kendi halinde adamlarla olmak yerine at hırsızı, işe yaramaz, şiddete meyilli erkeklerle olmayı adrenalin sebebi olarak görüyorlar sonra dayak yiyince suçu tüm erkeklere atıyorlar.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • ali ismail korkmaz

  1220.
  7 sene önce bu saatlerde uğradığı saldırılar sonucu beyin kanaması geçirip 38 gün yoğun bakımda kalıp ama kurtarılamayan gencecik fidan. Öyle bir nefret düşünün ki protesto hakkını kullandığı için bir genç memleketin orta yerinde birden fazla şerefsiz tarafından uğradığı saldırılar sonucu dövüle dövüle öldürülüyor. Anacığının saçları beyaza kestirmiştir o günden sonra. Sana atılan son tekmeyi unutmadım sen hep 19’unda kalacaksın.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • mgtow

  42.
  90’lardan itibaren artarak gelen feminizm nasıl kaçınılmazdı ise günümüzde de mgtow kaçınılmazdır. Git gide artarak devam ediyor. Özellikle Türkiye’de kadınların bitmek bilmeyen talepleri ve kendilerini hint kumaşı sanmalarından ötürü her şeyi isteyeceklerine her şeye hakkı olduklarına dair tuhaf inançları yüzünden geldikleri nokta yalnızlıktan sıyırmamak için kedi analığı yapmak oldu. Erkeklere düşen de mgtow olmak.

  Mgtow’un düşünce tarzı biraz da tüm isteklerine, kaprislerine ve histeri krizlerine karşı cinselliği bile vermeyen kadınlara tahammül kalmayışı diyebiliriz. O halde hayatımızda bir kadına gerek yok. Türkiye’de giderek artıyor bu akım ve sonuç olarak kadınlar serseri ya da şiddete eğilimli erkeklere beraber olup şiddet görüp ya da aldatılıyorlar sonra bu davranış kalıbı üzerinden erkekleri genelliyorlar. Oysa sorunun kaynağı kendileri ve kendi tercihleri.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • acele etme papaz efendi

  21.
  Görüşünü, halini tavrını bilmem ama sitede denk geldiğinde nickiyle güldüren yazardır. Ne zaman denk gelsem gözümde kara Murat-Battal Gazi filmlerindeki Kukuletalı, boynunda büyükçe bir haç olan kahverengi tulumlu Bir papaz beliriyor. Rivayet odur ki Bizans sarayının kirişlerinde yankılanır bu ses.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • ekrem imamoğlu

  2292.
  Son olarak da Gülbahar hatun türbesini, fatih sultan Mehmet türbesi diye yutturmaya çalışan aktrolleri patlatmış istanbul’un iki kez seçilmiş başkanı. Aktroller muhtemelen telegram ve wp gruplarında organize olup algı yarattılar ama bu ak troller hayatlarında Fatih sultan Mehmet’in türbesine gitmediği için oranın kime ait olduğunu bilmiyorlardı elbette. Marmaray’ın TCDD’ye ait olduğunu bilmeyen bu durgun zekalılar hangi türbenin kime ait olmasını bilmesini bekleyemeyiz zaten. Bu aktroller varken Başkan 2024’e 1 milyon oy farkla kazanır.
  5 -5 ... bolivya devlet radyosu
 • minneapolis

  28.
  Şu olaylar bile gezi eylemlerinin nasıl pasif ve barışçıl bir eylem olduğunun ispatı. Çomarlar, polis arabası ve dükkan camı diye ağlıyor 7 senedir mesela Amerika’daki videoları izlediyseniz yağma var baya baya fırsatı bulduk normalde sahip olamayacağımız şeyleri çalalım diye Apple, louis vuitton, Mercedes gibi mağazalar talan ve yağma edildi. Eylem aleyhtarı davranışlarda bulunun kişiler linç ediliyor sokak ortasında. Şunları izleyip sonra geziye bakın ve gezinin ne kadar şiddette uzak bir eylem olduğunu idrak edin.

  Eylemler çok çabuk radikalize oldu ve haklılığını yitirdi bana kalırsa. Resmen tüm hayatını komşusunun evine arabasına içerleyecek geçirenlerin ilk fırsatta kriz anından faydalanıp komşusunu dövüp malını mülkünü gasp ediyor. Aslında kapitalizmin başkenti Amerika ama şu eylemin yönlendiği hal insan doğasının neden komünizme uygun olmadığının da cevabı.
  1 -6 ... bolivya devlet radyosu
 • hilal kaplan ın dua ile dalga geçmesi

  9.
  Aktroller bilir zaten de kendini vatansever sanan heyecanlı milliyetçi Arkadaşlar için şunu bırakayım;
  https://youtu.be/5FjwqM6Y13U

  ‘Türk bayrağının adı Demirtaş’ın dediği gibi devlet bayrağı olsun’ diyen pelikan bu.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • bekçi değil muhafız diyeceksiniz

  24.
  Amcam emekli bekçidir. 25 sene topçular karakolunda bekçilik görevi yaptı adam. Çocukluğumuzda gelirdi kahverengi üniforma, düdük, şapkası ile sevgi uyandırdı bizde. Belki çocukluk aklı ama o dönem böyle bir bekçi nefreti yoktu sanki. Bugünün bekçilerinin elbette tavırları, sosyal medyada yaptıkları, maaşları ile antipatik hale geldiler gördüğüm kadarıyla. Ayrıca bekçi denmesine karşılar ise niye bekçilik mesleğini seçiyorlar? Mesela seksenler dizisindeki bekçi Türkiye’nin bir döneminin bekçi ortalamasıdır. Ülkesini, vatandaşı seven görevini ihmal etmeyen bir alt düzey memur. Eskiden her şey daha güzel geliyordu ya da bizim gözümüze mesela şu bekçi şapkasının bile bir havası vardı şimdikiler avm güvenliği gibi dolaşıyor.
  bekçi değil muhafız diyeceksiniz
  ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum