• deli deli olma

  76.
  Güzel ama çok güzel insanların oynadığı harikulade bir film belki de kimsenin haberi olmadığı bir yaşanmışlık. Filmde doğallık var filmde yaşanmışlıklar var. Üstat Tarık akan’ın son filmi olması sebebiyle zaten bir burukluk yaratıyor insanda. Şerif sezer sevgisine karşılık alamadığı yarı yolda bırakıldığı düşüncesiyle nevrotik kadın rolünü çok iyi kotarmış. Küçük alma’nın büyük hayalleriyle Tuşlarına imrenerek bastığı piyanonun köyde Dikkatsizce oradan oraya savrulduğu, mişka emminin sarmaşık olamadığı ve yalnız şekilde öldüğü bir yalnızlık filmi aslında. Öyle çok acı var ki bu bölgede kırımda, Kafkasya’da nereye el versen bir ‘ah’ sesi geliyor. işte bunlardan biri olan malakanları anlatır bu filmde.

  93’ harbi sonrası bürokratik olarak ve Erzurum halkının savunması (bkz nene hatun) mağlubiyete rağmen Erzurum son anda kurtarılmış ve Osmanlı-Rusya arasında Doğu sınırı olmuştu. Ya Kars ? Kars Artvin Ardahan ise yarım asırlık rus toprağı olma dönemine başlamıştı bile. işte o dönemde malakanlar da Çar tarafından sürülmeye başlar bu bölgeye. Kars soğuğunu da hissettiriyor film insana.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • ikinci el araçta yaşanan opsiyon oyunu

  8.
  Amaç fiyat ve piyasa yükseltmek. Bu işlerin merkezindeki isim de Serdar bey. Kimse bu Serdar bey 81 vilayette bu tip ilanlar hep Serdar beye opsiyonlanmış oluyor. Aslında ortada araba bile yok yani siz arayıp ben 5 fazla veriyorum gelip bakayım deseniz bile gelin diyen olmaz çünkü gösterilecek bir araç yok ellerinde. Amaç sadece suni piyasa. 240.000 kmde 16 yaşında arabaya 60 bin lira istiyor bu galericiler sonra da ilana Serdar beye opsiyonludur yazıyor. Bunu gören Sen bu defa elindeki 10 yaşındaki 140.000 kmde olan Aracına ‘ulan bu 60 ediyorsa benimki 80 eder diyorsun’ ve 80’e sarı siteye koyuyorsun. Piyasanın da böyle böyle canı okunuyor. Reno torosa 30 bin lira isteyen aymazlar türüyor.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • kızların aradığı erkek modeli

  13.
  Karpuz ya da kaktüs desenli çorap giyen beta ve potansiyel gavat erkekleri arıyorlar. Kızlar, istediğimiz gibi takılalım başka erkeklerle falan da görüşelim ama sevgilimiz bize karışmasın düşüncesinde. Her ortama girelim ama sevgilimiz bize karışmasın düşüncesinde. Benim gözlemim bekar gibi takılayım ve buna ses etmeyen ama 7/24 de peşimde pervane olan bir erkek olsun Düşüncesindeler.
  1 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • martı scootera yeni düzenleme

  1.
  https://twitter.com/birgu.../1282924777850712070?s=21

  Sayın bakan açıklamış. Yolcu taşıyor sonuçta demiş. Yani sizin keyif yapmak için bindiğiniz scooter adamlara göre yolcu taşımacılığı. Bu mantıkla yürüyüş vergisi de getirilebilir bir kaç seneye. Taksi mafyası uberi bitirdi şimdi scooterda sıra.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • ekrem imamoğlunun birlikte başardık demesi

  14.
  Adam yurt dışından kredi bulup getiriyor ki yarım kalan metro hatları tamamlansın diye. ibbnin eski döneminden anlaştığı ve muhtemelen beraber vurgun yaptıkları asfalt şirketi eski dönemden kalma borcu bahane ederek 2020 senesinde ibb’yi mahkemeye Verip, bankada metro inşaatı için duran yurt dışı kaynaklı krediyi haczediyor. Troller burda hala çivi mivi zırvalıyor. Adam istanbul Halkına hizmet sunamasın diye yapmadıkları kötülük kalmadı. Ukome senelerdir ibb kontrolündeydi, imamoğlu kazanınca ukomenin yapısı değiştirildi Ki imamoğlu kontrol edemesin istediği yenilikleri yapamasın. Galata kulesi meselesi var daha.

  Tüm bunlara rağmen elbette iyi başardı helal olsun imamoğlu’na.
  6 -6 ... bolivya devlet radyosu
 • papa nın ayasofya açıklaması

  10.
  Avrupa’da baskın hristiyanlık katoliktir. Ayasofya ise bir ortodoks kilisesiydi. Zaten fetih zamanı Papalık yardım ve destek de göndermemişti. iki ayrı mezhepi bunlar hristiyanlığın ve birbirlerinden hoşlanmazlar. Burada papaya sallayan çomarlar bilsin ki Papalık katolik kilisesinin temsilidir, Ayasofya ortodoks kilisesi. Zaten 1453’den önce katolikler Haçlı seferinde istanbul’u işgal edip yağlamadılar ve yarım asırlık bir latin devleti kurdular. Ayasofya hiç bir zaman roma papalığının temsili olmadı, Haçlı seferleri tarihini incelerseniz zaten hepsi Kudüs’ü hedef belirleyen hedef alan seferlerdir. Katolik hristiyanlık alemi(Papalık) için Ayasofya değerli değil Kudüs değerlidir.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • kızının önünde cinsel ilişkiye giren kadın

  14.
  Geçen de bir tanesi küçük kıza sigara içiriyordu. Bu ülkenin sapık kadınlarından yıldık artık. Feminist medyanın kontrolü ve tahakkümü altında olan Twitter ve Show ana haber gibi yerlerde bakın hiç yer almıyor bu durumlar. Yazık.
  4 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • 2020 model wolkswagen polo nun 210 bin lira olması

  6.
  Almanya’da yaşayan çomarlar işte o BMW Audi ve mercedesleri uygun fiyata alıp arkasına tahmin ettiğiniz çıkartmaları falan yapıştırıp Türkiye’ye tatile gelip milliyetçilik kasıyorlar mesela. Bu kadar yüzsüz bir güruh az görülmüştür.

  50.000 birim araba Türkiye’de 820.000 birim oluyor fiyaskoya bak.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • sevgilisini erasmus a yollayan erkek

  15.
  Yapacak olan her yerde yapmaz arkadaşlar. Bu duruma ortam ve zemin hazırlamak diye bir şey var. Yurt içi ve dışı tatillerde rahatlık ve alkolün etkisiyle bazı konularda daha rahat oluyor insanlar. Özellikle Erasmus ile ilgili bu zamana kadar geyik yapılıyordu ama gerçekten de erasmusa çıkan kızların belki de avrupai hevesten kaynaklı davranışları değişiyor. Bu bir gerçek. ‘Bir daha görmeyeceğim nasıl olsa bu adamı‘ diye beraber olma rahatlığı ile yurt içinde ‘bu adam başıma bela olmasın sonra’ fikri aynı değildir mesela. Bu yüzden yapan her yerde yapar söylemi baştan büyük bir kabullenme.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • maskesiz bisiklet süren feminazinin çıkardığı olay

  1.
  Son bir kaç gündür maske yüzünden olay çıkaran onlarca kadının bir diğeridir. Muhtemelen makyajı bozulmasın diye maske takmayan premsesimizğin yaptığı cazgırlık tutmayınca feminist kartını oynaması ama yine de başarılı olamaması olayı. Sosyal medyada bir tarafları fena kaldırılıyor bunların gerçek hayatta böyle şeyler olunca kırılgan premsesliklerine yediremiyorlar.

  https://streamable.com/zbnxkt
  10 -8 ... bolivya devlet radyosu
 • binali beyin belediyelerden sorumlu bakan olması

  9.
  Binali bey 2014’de izmir’de, 2019’da istanbul’da (2) kaybetti. 2024’de partisi onu ankara’dan aday göstermeli böylece üçlemeyi tamamlayabilir. (bkz: Trilogy)
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • ingilizlerin kıbrısta toprağının bulunması

  13.
  Tarihi dizilerden öğrenenleri şoke eden gelişme. Koca kıbrısı ingilizlere kaptıran Abdülhamit’ten başkası değildi elbette.
  2 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • alman devlet kanalının ekrem imamoğlu haberi

  10.
  Almanlar övse
  - aha işte dış mihrakların desteklediği adam

  ALmanlar yerse
  - aha Almanlar bile anladı bunu

  Çomar olmak Bunu gerektirir.
  7 ... bolivya devlet radyosu
 • ayça nın boşanma partisine hoşgeldiniz

  14.
  Ömür boyu süresiz nafakayı kutluyor Ayça. Malın mülkün yarısına da kondu. Ayça kutlamasın da kim kutlasın. 25-30 yaşında emekli oldu kadın. Ömür boyu süresiz nafakayı kopardı.
  5 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • dayak yiyen kadını kurtarmak

  15.
  Kadir şeker olayı bir referans olamaz çünkü üzerinde yarı sustalı bıçak taşıyordu eleman. Bıçakla, silahla dolaşan adam ya onla ölür ya da öldürülür zaten ne bekliyorsunuz ? Kadını kurtarmak demek bıçaklayıp adam öldürmek demek değil olmamalı. Bıçaksız adama bıçak çekip öldürenden kahraman değil anca kolpacı olur bileğinin gücü yetmemiş meriçin dayak yiyince adamdan bıçağa sarılmış Meriç.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • okulların 31 ağustos 2020 de açılacak olması

  18.
  Çoluk çocuk dışarıda maskesiz akşama kadar oynuyor zaten, öğretmenler 6 aydır tatilde dolaşıyor. Okula sıra gelince virüs duyarı kasılıyor ama.
  3 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • sivas katliamı

  148.
  Ben o otelde değildim ama o otel benim hep içimde. Madımak’ın ateşi hiç sönmeyecek yüreklerde. Barbarlığın bu topraklarda ne kadar ileri gidebileceğinin ispatıydı 2 Temmuz 1993.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • yer vermeyen gencin fotoğrafını ifşa eden tip

  10.
  Arkadaşlar biz bunları defaatle söyledik. Bu ülkenin kadının bir tarafı öyle bir kaldırıldı ki bu tepkiler ile daha çok karşılaşacağız. Geçen günde bir dişi Çomar, metro güvenliğine etmediği hakareti bırakmamış sonra da çekip gitmişti. Şu fotoğrafı bir erkek çekse ve çekilen kadın olsa eleman o akşam gayrettepe şubeye alınıp sabaha kadar dövülürdü sonra da nöbetçi mahkeme tutuklardı. Ama bunları yapan kadın olunca hiç bir ceza hiç bir tepki hiç bir yaptırım olmuyor. Bu ülkenin bugününde ve geleceğinde kadın terörü önemli yer tutuyor. Çözüme muhtaç.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • anın görüntüsü

  42797.
  Anlat istanbul.
  anın görüntüsü
  9 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • ibb nin fake fsm tablosuna 770 bin sterlin vermesi

  10.
  Ulan Çomar sen sanattan tablodan ne anlarsın ? Heykelciliğe put diyen tipler sanat tarihinden ne anlar ? Tabloyu ressamı ne bilsin ? Git kamu bankasının yönetim kuruluna güreşçiyi ata.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum