• kadir in öldürdüğü adamın kardeşinin açıklamaları

  9.
  Defaatle söyledik bunları silahsız birine bıçak çekip öldürüp sonra da Yalnız kedili Twitter Kadınları istiyor diye elini kolunu sallayıp gidemez kimse. Eleman cebinde bıçakla geziyor çekip saplıyor sonra mor çatı mor dernek istiyor ki bu katil serbest kalsın. inanılır gibi değil.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • twitterdeki açıldım artık özgürleştim akımı

  9.
  Bu ve annem kanseri yendi tweetleri sorgusuz sualsiz 40 K like aldığı için ilgi bağımlısı kızlar tarafından sık sık yapılır.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • 7 ekim 2020 istanbul minibüsçü eylemi

  6.
  Bir tarafında taksici, minibüsçü ve özel halk otobüsü olan olayda konuyu bilmeye bile gerek duymam karşı tarafı haklı bulurum. O derece tiksindirdi bunlar kendinden insanları.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • euro nun 9 tl olması

  13.
  Öro 15 olsa ne yazar yiğenim öroynan mi alıyon mayışı? Kılışdar SSKyı batırdı eskiyi bilmezsiniz.

  euro nun 9 tl olması
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • iki dil bir bavul

  94.
  Rojda’nın taranmayan sımsıkı saçları, Zülkif’in en doğal halleri ve muhtarın çocuğunun babasının ismi sorulduğunda ‘muhtar’ deyişi ile olabildine samimi bir filmdir. Aslında film gibi de değil ortada bir yaşanmışlık akıyor ve sanki gizli bir kamera bunu kayda alıyor. Her şey o denli doğal. Öğretmenin ilk gün saçlarını jöleleyişi ile başlayan macera, ders arasında sinir krizine ramak kalıp çocuklara bağırması ve akabinde kendisi de küçük çocuk gibi çaresiz Kalıp annesini araması. Hepsi hayata dair insanın en doğal hali.
  ... bolivya devlet radyosu
 • alkollü yolcu taşımam diyen otobüs şöförü

  21.
  Şöförün ağzında/burnunda maske yok zaten bu bile ne mal olduğunu gösteriyor. ikincisi ise ben alkollü yolcu taşımam deme hakkına sahip değil Ücretini ödeyen herkesi taşımak zorunda. Ayrıca kadına alkolik vs deyip kişilik haklarını ihlal eden hakaretler edip birde ‘bunun inişi de var’ deyip tehdit ediyor. Otobüs, vapur ve metro gibi toplu ulaşım araçlarında bisikleti fark edeceksiniz arkadaşlar bisiklete yer açmalısınız. Bisiklet kullanımı ne denli artarsa trafik o kadar rahatlar ve çevreye daha az zarar veririz.

  Ayrıca özel halk otobüsleri belediyenin değil arkadaşlar. Şahıs malıdır onlar belediyeden parayla lisans alıp çalışırlar. Otobüslerin üzerinde Öho ve ibb logosu Bulunması sebebi Budur. Ama şahıs keyfine göre yolcu seçemez elbette çünkü ibb/iETT ile yapılmış bir protokol vardır.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • veganların fransa da yaptığı ilginç eylem

  7.
  Şu salaklığa bulaşan karışan erkekler hatun düşürmek için katılmadıysa ben de hiç bir şey bilmiyorum.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • sebastian vettel

  160.
  Önümüzdeki sezon aston Martin adını alacak olan Racing point’e dönmesi iyi oldu. Pembe Mercedes bu sene teknoloji kopyalamış bile olsa gelişimi göz kamaştırıcı. Vettel ferrari’de büyük Konsantrasyon kaybı yaşıyor ve özgüveni yerle bir olmuş durumda. 4 dünya şampiyonluğu olan bir pilotun haas ve Williams ile (Williams’da mazisi olan takımdır) 16.lık yarışı vermesi vettel’i mental olarak bitirmiş durumda.

  Hamilton kadar stabil bir pilotajı yok bence vettel’in araç frenleme, sürüş Esnasında aracı kaydırma vb konularda hatalar yapıyor ama 2021’de pembe Mercedes’e şartlar da yardım ederse yarış galibiyeti getirebilir.

  sebastian vettel
  ... bolivya devlet radyosu
 • erkeksi bayan buse

  51.
  Mavi boncuk filmindeki Zeki Alasya değil mi o adam ? Sözlükte yazarmış meğer.
  erkeksi bayan buse
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • bir kereden fazla seyredilesi filmler

  835.
  (bkz: the last samurai)

  Artık böyle güzel filmler çekilmiyor. Amerikan yüzbaşının samurayların köyünde geçirdiği bir kaç mevsimde onunla beraber ben de her seferinde iç huzuru yakalıyorum. Katsumoto’nun karizması, kılıç ustası ujio (bkz: Hiroyuki Sanada) ile sağlam bir yardımcı oyuncu kadrosu da vardı. Sakura (kiraz çiçeği)’ne atfedilen övgüden Asya’da başlayan değişime kadar bir çok alt metni ve göndermesi vardı filmin.
  ... bolivya devlet radyosu
 • twitter

  3238.
  Modern engizisyon. Masumiyet karinesi diye bir şey aranmıyor, olayıN Aslı astarı nedir bakılmıyor. Bir iddiadan insanı tutuşturup Kocaman bir yangına çeviriyorlar ortalığı. Ciddi şekilde insanların hayatını karartmaya yeminli kitlenin linç etmeye insan aradığı kendi jargonuna sahip bu sebeple de nereden etkileşim geleceği bilindiği için o damardan yazan insanların olduğu platform.

  Engizisyon zamanında insanlar seyretmeye falan gidermiş değişen bir şey yok insanın içindeki ilkel dürtü hala var. Birilerini linçlemek ve o biri linçlenirken izlemek hoşlarına gidiyor.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • kafe açma fikri

  17.
  * Kafenin önündeki siyah tahta ve üzerine renkli tebeşir ile yazılan bir şeyler
  * Sifon, frencpres vb aletler ile yapılan kahve
  * Duvarda bisiklet
  * Siyah Barista önlüğü
  * Sandalyenin/masanın üstünde sızmış yatan kedi

  Tebrikler artık butik kafe sahibisiniz.
  12 ... bolivya devlet radyosu
 • 24 yıldır çürümeyen hamburger

  9.
  Muhtemelen yengeç burger’dir. Bay yengeç’in özel formülü sayesinde ilk günkü gibi kalabilir bu burger. Plankton senelerdir Peşinde bunun.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • seks yapmak istediği halde yapamayan kızlar

  8.
  https://www.uludagsozluk.com/e/43826615/

  Kardeş güzel söylüyorsun da evine dönme olasılığı da düşüktür ama. Siz her şeyi fazla hafife alıyorsunuz. Bugün bir kadın barda tanıştığı adamla o gece yatabilir evet ya sonra? Taciz, etrafa yayma ile tehdit etme, evine hatta iş yerine kadar uzanma bunları düşünüyor musunuz ? iş yerinde kendi halinde bir çalışan olan kadının iş arkadaşları onun dün gece bardan tanıştığı adamla yattığını öğrenince bakış açısında değişim olacaktır bence. Ayrıca sapığı psikopatı var. Türlü türlü manyağı var bu işler öyle kolay olmuyor.
  2 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • gölgede aynı

  15.
  Üstünden 24 sene geçtiği Mustafa Sandal’ı Mustafa Sandal yapan albümdür. Araba şarkısı o dönemler sık sık kral Tv’de dönerdi. Şarkıyı Duyduğum an 37 ekran TV karşısındaN ayrılmazdım elbette. Çoğu şarkısı dinlemeye değerdir ama araba ve jest oldu biraz daha ileri çıkmıştır. 90’lar Türkçe pop efsanesinin olmazsa olmaz albümlerindendir.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • kendinden yüksek maaş alan bir kadınla evlenmek

  11.
  Kadınlar yaş ve maaş konusunda daha takıntılı niyeyse. Erkek bir kadını beğendimi inanın yaş, sosyal ve ekonomik durum hiç bir önem ifade etmiyor ama kadınların boy boy kompleksleri var. Tür tür huyları var. Kendinden bir kaç yaş küçük erkek yürüyünce kompleks yapıyor abla moduna sokuyor kendini. Para konusunda da öyle bence. Kadınların zihninde kendi ölçütleri var bunları çözmeleri lazım sonra erkeklere laf ederler.
  6 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • 21 ağustos 2020 kariye müzesinin ibadete açılması

  11.
  Geçen ay gitmiştim. Freskler ile kaplı muazzam bir kültür mirası burası. Öyle büyük bir yer de değildir içine 100 kişi sığmaz. Sevinenlerin çoğu önünden geçmemiştir kariye müzesinin. Turizm ve hoşgörü gibi nedenlerle buranın müze olarak kalması iyi olurdu. ilk 2 bölüm koridor komple fresk ve ikona çünkü.

  Minber bölümü ise sanırım eskiden düzenleme görmüş ve ibadet için uygun duvarlarda herhangi bir şey yok Ama oraya Varmak için fresklerin önünden geçiyorsun. Şuraya 100 kişi sığmaz ya camiiye çevrilmesine hiç gerek yoktu. Tesellim müze olarak o değerli freskleri görmek oldu boynum ağrısada değdi.
  ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköyde maske yüzünden olay çıkaran kadıköy kızı

  17.
  istanbul sözleşmesi sayesinde bu da oldu suçlunun sırf kadın olduğu için gözaltına alınamayacak kadar kutsal olduğu düşüncesi de oturdu. istanbul sözleşmesi sayesinde artık kadınlar kanunun ve polisin üstüne konumlandırdı kendini ve dokunulmazlar.
  11 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköyde maske yüzünden olay çıkaran kadıköy kızı

  1.
  istanbul’da maske takmadığı için Ceza yazılacakken polislere kimlik vermeyen ve göz altına direnen kızdır. Ortalık epey karışmış.

  https://twitter.com/ataki.../1296185887416614919?s=21
  14 -19 ... bolivya devlet radyosu
 • rus edebiyatı klişeleri

  19.
  Yaşlı ve geçimsiz bir dul tarafından işletilen dökük pansiyon.
  Rehineci dükkanı ve bu dükkaNa bırakılan değerli eşyalar.
  Zengin ve orta yaş/üzeri hoppa kadınlar.
  Neva nehrinin kıyısında yapılan akşam gezintisi.
  Hiç ortada olmayaN Uzak akraba/aileden kalan miras.
  Borç harç ya da başka şekilde edinilmiş cepteki son paranın saçma sapan şekilde harcanması.
  Moskova’dan pertersburg’a uzanan demiryolları.
  Kalbi kıpır kıpır atan cildi soluk yanakları al al genç kızlar.
  Bilmem kaçıncı dereceden devlet memuru olan şahıslar.
  Herhangi bir hastalıktan dolayı tercihen Ateşli humma Vs Ölecek olan yan karakter.
  Olaylı bir gece ya da an’ın akabinde Kan ter içinde kalıp bayılan karakter.
  Redingot.
  ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum