• kitap alıntıları

  4198.
  kitap alıntıları
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • hazine var diye 12 bin yıllık gölü kurutmak

  33.
  12 bin yılı atlatmış bir doğal yapının akp dönemini atlatamaması durumu. Çomarın biri de demiş boğulanlar oluyordu. Karadenizi de boşaltalım o zaman dünya kadar insan boğuldu orada? Senin vasat benliğin ekolojik dengeden önemli değil. Önemli olan doğa sen değilsin kemirgen.

  Akıl tutulmasının bu kadarı da olmaz yahu vali dediğin adam o kadar okumuş kelam, kural, kaide bilen kişidir nasıl kabul edebiliyor böyle bir şeyi? Küçük şehir burası kimse duymaz zaten diye mi düşünüldü acaba? Altın için orman arazisini dümdüz ederler, altın için Kadim bir doğa yapıyı kuruturlar vasatlığın tahakkümü mide bulandırıyorsun.
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • bir insan ömrünü

  2.
  Sivas’ta diri diri yakılıp aramızdan kopartılan hasret Gültekin’den dinlenmenin farz olduğu güzide şarkı. Hasret öyle de içten söylüyor ki türküyü. Tezenene sağlık güzel adam.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • türbanlı kardeşlerimize saldıran kemalist

  34.
  Kabataş yalanı vol2’de yalan çıktı tabii ki. Terörist Fatih tezcan ve ekibinin tertiplediği provokasyon boşa gitti. Kadın şizofreni çıktı. Zaten marmaray’da bir başka videosu daha çıktı. Hal tavır ve hareketlerinden sonra marmaray’da ki güvenlik görevlisi ‘aklı dengesi yerinde değil’ diyor zaten. isteyen Twitter’dan ulaşabilir. Ak-itler gerek sosyal medyada gerekse sözlüklerde yoğun mesai verdiler iç çatışma provası için yalanların ardı arkası kesilmedi "ben cumhuriyet kadınıyım” dedi yalanı bunlardan biri. Kanıt ispat hak getire.

  Gaziantep’te öğrencileri önünde yumruk yediği için intihar eden gencecik öğretmeni, 10bin yıllık dipsiz gölü kurutan defineci akplileri, geçim derdinden intiharları böylece gündemden düşürmeyi amaçlıyorlardı ve ardından yeniden başörtüsü üzerinden halkı birbirine karşı kışkırtımak. Kaldı ki akpye oy veren yüzbinlerce açık kadın var. Bu da bu Zinhiyetin başı açık kadınlara hala ‘öteki’ bakışın kalkmadığı anlamına geliyor. Belli hasta olan bir kadının münferit davranışından, belediye seçim mağlubiyetinin acısı başta olmak üzere bir çok acılarını ve kinlerini dışa vurma ve saldırma fırsatı yaratmaya çalıştılar olmadı ellerinde patladı her Zaman ki gibi.
  14 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • boşanmasını erik dalı ile kutlayan kadın

  12.
  Devlet bana da 40 yıl nafaka bağlasa bende erik dalı oynarım.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • türbanlı kardeşlerimize saldıran kemalist

  18.
  Fatih tezcan ve ekibinin yeni prodüksiyonu. Kamera net, güpegündüz sokak ortası kimse müdahale etmiyor falan. Prodüksiyona hazırlık biraz amatör kalmış ama kimisi Karaköy diyor kimisi kadıköy. Kabataş’ta üzerine işlenilen başörtülü bacı vol2. Kötü giden ekonomi, intihar eden insanları gündemde alt sıralara indirmek için tertiplenen bir tiyatro.

  Bu yaşıma geldim laikliğin kalesi denilen yerlerde dahi başörtülü bir hanıma kimsenin ağZını açtığını görmedim duymadım. Böyle hikayeler ne hikmetse kameranın çok iyi çektiği bir yerde birden bire oluyor! 70 senedir türban üzerinden sergilenen bir oyun var, sürekli halkı birbirine karşı açık-kapalı diye bölmeye çalışıyorlar kin tutulsun istiyorlar.
  6 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • 10 kasım

  658.
  Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Büyük hasretle ve derin samimiyetle..
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • pezevenk malik

  71.
  Görüldüğü üzere iflah olmaz bir Meriç ve friendzone. iki ve üzeri dişinin nick altında doğum günü kutladığı eleman, belki bir gün sıra bana da gelir diye özel mesajlarda dert dinleyen omuzdur. Yeni yaşında yeni meriçlikler.
  6 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • koton

  343.
  Türkiye’de çoğu özel sektör giyim, yiyecek zinciri mağazanın yaptığını yapıp Mağaza personelinin Hakkını sömüren marka. H&M işçilerinin daha önce mücadelesi oldu ve haklarını aldılar. Son zamanlarda koton işçilerinin mücadelesi var. Mesai ücretinin ödenmemesi, vaat edilen prim sisteminin uygulanmaması, mağaza kapanma ve çıkış saatinin uymaması sonuçta fazladan 1-1,5 saat çalışmak zorunda kalma gibi bir çok haksızlığa uğruyor insanlar. Çünkü patronların kafasında ki fikir şu; gariban bu nasılsa çaresi yok mecbur bu şekilde çalışacak. Yoksa çalışacak kişi bulurum.

  Bu durumda insanlar emeği sömürülerek birer makine birer ucuz iş gücüne çevrilmek isteniyor. Daima emeğin ve emekçinin yanında olunmalı. insanalar çok şey istemiyor, insanca çalışma saatleri, yeteri kadar maaş. Gel gelelim Garibanın garibana yaptığı eziyeti, bakış açısını görünce patrona gerek bile kalmıyor diyorum.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • kızın iftirası yüzünden müebbet hapis yiyordu

  7.
  istanbul sözleşmesi olduğu için yargı tamamiyle kadın egemen bir halde şu an. Kanıt, şahit, ispat gerekmeksizin kadının her dediğini esas alan bir mahkeme düzeni var. O yüzden ülkedeki kadın egemen çarpık adalet sistemi dilediği erkeği cezalandırmakta Özgür ve rahat. Burada ki kız vicdana gelmiş sonunda vazgeçmiş ama vazgeçmese ne olacaktı? Masum bir insan tek suçu erkek olmak olduğu için yıllarını hapiste geçirecekti.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • hafif müzik

  23.
  Vega’nın tatlı sert albümü ile birlikte en iyi 2 albümünden biridir. (Tatlı sert’in hakkını yedirmem) bana göre 2000/2006 arası hem Türkçe rap hem de bu tarz albümler bakımından Türkçe müziğin zirve zamanlarıdır. Albümde Ankara, hafif müzik, elimde değil, uçları kırık, serzenişte gibi çok iyi şarkılar bulunmakta. Deniz Özbey gibi solisti olan bir grubun kötü albümü olma şansı az zaten.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • traveler of secret moments

  214.
  Fakirlikten Nutella alamadığı için BiM’den fakir nutellası olan sayley ile kahvaltı eden östrojen yuvası.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • sözlükten tanışılan kızın evine gitmek

  28.
  hep sanıyoruz ki biz yaşamadık Diye bazı şeyler hiç olmuyor. Bilirim insanın dünyası kafasının içi kadar ne gördüyse ne yaşadıysa o kadardır. O yüzden sen göremedin yaşamadın diye böyle şeyleri yok sanma. Bak hatun kişisi çay çorba resmi atmış, niye ? Atacağı kimse yok diye şakayla karışık buraya atıyor. insan insanın ulaşılmazı değildir, büyütmeyin böyle şeyleri ama kıymetini bilin olanın da.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • o

  397.
  Teoman’ın Teoman olduğu yılların, albüme de adını vermiş olduğu iyi mi iyi şarkısı. Teoman’ın 1998’de çıkardığı o albümünün hit parçası kabul edilebilir.

  ‘Beni üzdüğü zamanlar bile
  Yokluğunu hissetmek
  Beni korkuturdu
  Ben her şeyi onun için, onun yanında yaparken
  O hepsine uzaktan bakardı bir yabancı gibi..’
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • korkusuz korkak

  130.
  Bir natuk baytan-Kemal Sunal ortak efsanesidir. Film bir çok diyaloğu ve repliği ile absürt komediyi her an üste taşımıştır ama memurlardan birinin mülayime Kayseri-Galatasaray ne olur diye sorması ve akabinde mülayimin Kayseri alır demesi ve filmin yapım yılı olan 1979-80 sezonu Kayseri’nin küme düşmesi ile şahsımı her defasında güldürmüştür.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • erkekler uyuduysa bilimden ve felsefeden konuşalım

  38.
  (bkz: 2 bölüm dark izleyince ben)
  4 ... bolivya devlet radyosu
 • ayağı itildi diye bir adamı ifşa eden kadın

  30.
  Adam diyalog kursa bu sefer de metrobüsü ayağa kaldırıp ‘beni sözlü taciz etti’ diyecek. Ne olduğu belli zaten şirret kadının örgütçü olduğu her halinden ortada. Söylediğimiz gibi çağ kadının putlaştırıldığı çağ. Dokunan yanar. Anında ifşalanıp, tacizci ilan edilirsiniz. Böyle kutsal putlara ayağınız nasıl çarpabilir!
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • sevgiliyle uyumak

  1301.
  Sanırım cennet traileri olabilir bu. Öyle de huzur ve mutluluk vericidir.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı

  5.
  Acayip yükseldim şu maça. Gündem itibariyle Gözümde rocky balboa vs ivan drago maçı halini almış durumda. Provokasyon olması yüksek millilerin sakin ve sahada kalmaları şart. Başarılar milli takım.

  14 ekim 2019 fransa türkiye maçı
  7 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • ayva tatlısı

  40.
  Mevsimi gelmiştir ve bugün afiyetle yedim. Ayva tatlısı herkesin sevdiği ve yediği bir tatlı değildir. Seveni arar bu tatlıyı zaten kremalı/kaymaklı hali makbûldür.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum