• veganların fransa da yaptığı ilginç eylem

  7.
  Şu salaklığa bulaşan karışan erkekler hatun düşürmek için katılmadıysa ben de hiç bir şey bilmiyorum.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • sebastian vettel

  165.
  Önümüzdeki sezon aston Martin adını alacak olan Racing point’e dönmesi iyi oldu. Pembe Mercedes bu sene teknoloji kopyalamış bile olsa gelişimi göz kamaştırıcı. Vettel ferrari’de büyük Konsantrasyon kaybı yaşıyor ve özgüveni yerle bir olmuş durumda. 4 dünya şampiyonluğu olan bir pilotun haas ve Williams ile (Williams’da mazisi olan takımdır) 16.lık yarışı vermesi vettel’i mental olarak bitirmiş durumda.

  Hamilton kadar stabil bir pilotajı yok bence vettel’in araç frenleme, sürüş Esnasında aracı kaydırma vb konularda hatalar yapıyor ama 2021’de pembe Mercedes’e şartlar da yardım ederse yarış galibiyeti getirebilir.

  sebastian vettel
  ... bolivya devlet radyosu
 • erkeksi bayan buse

  54.
  Mavi boncuk filmindeki Zeki Alasya değil mi o adam ? Sözlükte yazarmış meğer.
  erkeksi bayan buse
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • bir kereden fazla seyredilesi filmler

  841.
  (bkz: the last samurai)

  Artık böyle güzel filmler çekilmiyor. Amerikan yüzbaşının samurayların köyünde geçirdiği bir kaç mevsimde onunla beraber ben de her seferinde iç huzuru yakalıyorum. Katsumoto’nun karizması, kılıç ustası ujio (bkz: Hiroyuki Sanada) ile sağlam bir yardımcı oyuncu kadrosu da vardı. Sakura (kiraz çiçeği)’ne atfedilen övgüden Asya’da başlayan değişime kadar bir çok alt metni ve göndermesi vardı filmin.
  ... bolivya devlet radyosu
 • twitter

  3271.
  Modern engizisyon. Masumiyet karinesi diye bir şey aranmıyor, olayıN Aslı astarı nedir bakılmıyor. Bir iddiadan insanı tutuşturup Kocaman bir yangına çeviriyorlar ortalığı. Ciddi şekilde insanların hayatını karartmaya yeminli kitlenin linç etmeye insan aradığı kendi jargonuna sahip bu sebeple de nereden etkileşim geleceği bilindiği için o damardan yazan insanların olduğu platform.

  Engizisyon zamanında insanlar seyretmeye falan gidermiş değişen bir şey yok insanın içindeki ilkel dürtü hala var. Birilerini linçlemek ve o biri linçlenirken izlemek hoşlarına gidiyor.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • kafe açma fikri

  17.
  * Kafenin önündeki siyah tahta ve üzerine renkli tebeşir ile yazılan bir şeyler
  * Sifon, frencpres vb aletler ile yapılan kahve
  * Duvarda bisiklet
  * Siyah Barista önlüğü
  * Sandalyenin/masanın üstünde sızmış yatan kedi

  Tebrikler artık butik kafe sahibisiniz.
  12 ... bolivya devlet radyosu
 • 24 yıldır çürümeyen hamburger

  10.
  Muhtemelen yengeç burger’dir. Bay yengeç’in özel formülü sayesinde ilk günkü gibi kalabilir bu burger. Plankton senelerdir Peşinde bunun.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • seks yapmak istediği halde yapamayan kızlar

  11.
  https://www.uludagsozluk.com/e/43826615/

  Kardeş güzel söylüyorsun da evine dönme olasılığı da düşüktür ama. Siz her şeyi fazla hafife alıyorsunuz. Bugün bir kadın barda tanıştığı adamla o gece yatabilir evet ya sonra? Taciz, etrafa yayma ile tehdit etme, evine hatta iş yerine kadar uzanma bunları düşünüyor musunuz ? iş yerinde kendi halinde bir çalışan olan kadının iş arkadaşları onun dün gece bardan tanıştığı adamla yattığını öğrenince bakış açısında değişim olacaktır bence. Ayrıca sapığı psikopatı var. Türlü türlü manyağı var bu işler öyle kolay olmuyor.
  2 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • gölgede aynı

  15.
  Üstünden 24 sene geçtiği Mustafa Sandal’ı Mustafa Sandal yapan albümdür. Araba şarkısı o dönemler sık sık kral Tv’de dönerdi. Şarkıyı Duyduğum an 37 ekran TV karşısındaN ayrılmazdım elbette. Çoğu şarkısı dinlemeye değerdir ama araba ve jest oldu biraz daha ileri çıkmıştır. 90’lar Türkçe pop efsanesinin olmazsa olmaz albümlerindendir.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • kendinden yüksek maaş alan bir kadınla evlenmek

  12.
  Kadınlar yaş ve maaş konusunda daha takıntılı niyeyse. Erkek bir kadını beğendimi inanın yaş, sosyal ve ekonomik durum hiç bir önem ifade etmiyor ama kadınların boy boy kompleksleri var. Tür tür huyları var. Kendinden bir kaç yaş küçük erkek yürüyünce kompleks yapıyor abla moduna sokuyor kendini. Para konusunda da öyle bence. Kadınların zihninde kendi ölçütleri var bunları çözmeleri lazım sonra erkeklere laf ederler.
  6 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • 21 ağustos 2020 kariye müzesinin ibadete açılması

  12.
  Geçen ay gitmiştim. Freskler ile kaplı muazzam bir kültür mirası burası. Öyle büyük bir yer de değildir içine 100 kişi sığmaz. Sevinenlerin çoğu önünden geçmemiştir kariye müzesinin. Turizm ve hoşgörü gibi nedenlerle buranın müze olarak kalması iyi olurdu. ilk 2 bölüm koridor komple fresk ve ikona çünkü.

  Minber bölümü ise sanırım eskiden düzenleme görmüş ve ibadet için uygun duvarlarda herhangi bir şey yok Ama oraya Varmak için fresklerin önünden geçiyorsun. Şuraya 100 kişi sığmaz ya camiiye çevrilmesine hiç gerek yoktu. Tesellim müze olarak o değerli freskleri görmek oldu boynum ağrısada değdi.
  ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköyde maske yüzünden olay çıkaran kadıköy kızı

  17.
  istanbul sözleşmesi sayesinde bu da oldu suçlunun sırf kadın olduğu için gözaltına alınamayacak kadar kutsal olduğu düşüncesi de oturdu. istanbul sözleşmesi sayesinde artık kadınlar kanunun ve polisin üstüne konumlandırdı kendini ve dokunulmazlar.
  11 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • kadıköyde maske yüzünden olay çıkaran kadıköy kızı

  1.
  istanbul’da maske takmadığı için Ceza yazılacakken polislere kimlik vermeyen ve göz altına direnen kızdır. Ortalık epey karışmış.

  https://twitter.com/ataki.../1296185887416614919?s=21
  14 -19 ... bolivya devlet radyosu
 • rus edebiyatı klişeleri

  22.
  Yaşlı ve geçimsiz bir dul tarafından işletilen dökük pansiyon.
  Rehineci dükkanı ve bu dükkaNa bırakılan değerli eşyalar.
  Zengin ve orta yaş/üzeri hoppa kadınlar.
  Neva nehrinin kıyısında yapılan akşam gezintisi.
  Hiç ortada olmayaN Uzak akraba/aileden kalan miras.
  Borç harç ya da başka şekilde edinilmiş cepteki son paranın saçma sapan şekilde harcanması.
  Moskova’dan pertersburg’a uzanan demiryolları.
  Kalbi kıpır kıpır atan cildi soluk yanakları al al genç kızlar.
  Bilmem kaçıncı dereceden devlet memuru olan şahıslar.
  Herhangi bir hastalıktan dolayı tercihen Ateşli humma Vs Ölecek olan yan karakter.
  Olaylı bir gece ya da an’ın akabinde Kan ter içinde kalıp bayılan karakter.
  Redingot.
  ... bolivya devlet radyosu
 • muharrem ince

  3135.
  Meral Akşener örneği doğru bir örnek değil aslında çünkü meral hanıma siyaset yapma hakkı tanınmadı MHP içinde, MHP’de kurultay yaptırılmadı. Normalde genel başkanlık için aday olacaktı meral akşener. Geçenlerde Cemal Enginyurt’un da itiraf ettiği gibi olması gereken kurultayı katakulli ile iptal ettirdiler. Bu durumda mecburen kendi partisini kurdu meral hanım. Muharrem ince ise CHP’de genel Başkanlık yarışı verdi, isterse yine verebilir. CHP olağan kurultaylarını aksatmadan yapan bir parti.

  2018 senesinde genel Başkan adaylığını koydu Muharrem ince ve 447 oy aldı delegelerden ama seçilemedi. Seçilememesi başka seçime BiLe girememesi başka şeylerdir. Bunu ayırt edebilmeli.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • bornova belediyesinden 12 gün regl izni

  1.
  iş hayatında kadın erkek eşitliği söylemleri ile uyutulan erkeklere atılan sağlam bir şamardır.
  bornova belediyesinden 12 gün regl izni
  22 -13 ... bolivya devlet radyosu
 • 12 ağustos 2020 berat albayrak açıklamaları

  6.
  Euro’nun 8.6 TL olduğu bir yerde ekonomi bakanı gözümde yok hükmündedir. Adam diyor dolarlarımı maaş alıyorsunuz. Türkiye otomobil, elektronik üreten bir ülke değil. Hepsi yurt dışı kaynaklı geliyor. Türk lirası değer kaybettikçe vatandaşın alım gücü de düşüyor. Bunun neresini anlamıyor sayın bakan ? Dış güçler yalanını da bırakın Allah aşkına ya Bulgar levası Azeri manatı bile Türk lirasını 4’e katlamış dış güç mü Bulgaristan Azerbaycan ?

  Bu ülke insanının Yurt dışında tatil yapma gezme hakkı yok mu? Nasıl gidecekler. Gurbetçisi Avrupalısı geliyor parasını 8-9 katına bozdurup Türkiye’de alem yapıyor bu ülkenin insanı kendi ülkesinde bile iyi yerlerde tatil yapamıyor.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • galata kulesinde hilti ile kırım yapmak

  9.
  Kariye müzesi, Ayasofya ve daha niceleri bu ülkede restorasyon kültürü yok. Geçen hafta kariye müzesindeydim orasıNın bir bölümü hala kapalı. Ayasofya’nın ortasında kocaman platform var. Restore işinden anlamıyoruz belediye, kültür Bakanlığı, bilmem ne dairesi fark etmez. Ayı oğlu ayı hilti ile dalmış birde.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • melis alphan

  53.
  Riyakar, etkileşim ve ilgi bağımlısı Türkiye’de feminizmin özeti dalavereci kadın. Ayrıca kendisi 3 senedir tatil yapmadığını söylemiş oysa geçen senede teknede bikinili fotoğrafını paylaşmıştı.

  https://twitter.com/ttrac.../1292905370940301312?s=21
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • okulların açılmasına karşıyım

  9.
  Bayramda insanların koronaya karşı ne kadar tedbirli olduğunu herkes gördü. Öğretmenler boşuna algı yapıyor. 6 aydır yatıyorlar, 1 sene daha yatmanın peşindeler. Orta son ve lise son öğrencilerinin sınav senesi bu yıl uzaktan eğitim ile olmuyor bu iş bu gençlerin örgün eğitim alması gerekiyor. Tatil yapmaya gelince korona olmuyor da okulda mı oluyor? Çoluk çocuk zaten akşama kadar maskesiz şekilde sokakta. Korona artık grip gibi hayatımızın bir parçası oldu on yıl daha devam edecek belki. Tatilinden, eğlencesinden geri kalmayanlar okul açılacağını duyunca hassasiyet gösterir olmuş. 30 cm aralıklı şezlonglarda story atmaya gelince korona olmuyor ama ?
  3 -4 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum