• ekrem imamoğlunun musakka antrikot tiyatrosu

  9.
  ekrem imamoğlunun musakka antrikot tiyatrosu
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • sevgiliden gelen son mesaj

  32.
  sevgiliden gelen son mesaj
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • aktrolleri çıldırtacak bir şey bırak

  8.
  aktrolleri çıldırtacak bir şey bırak
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • ekşi elmalar

  47.
  Yılmaz Erdoğan’ın tarzını yansıttığı içinde sosyolojik, politik bir çok öğe ve mesaj barındıran film. Filme örgüt filmi vs demek de çok saçma olmuş ayrıca Yılmaz Erdoğan gibi kitlesel bir insan alenen örgüt propagandası filmi çekmez. Güneydoğuda, Doğuda geçen her şeye ve herkese bu kadar düşman olmayın. Ama mesela gaye Gürsel’in oynadığı ‘gelecek uzun sürer’ filmi örgüt propagandası yapıyor. Ekşi elmalar ise tam bir Yılmaz Erdoğan kaleminden çıkma film. Toplumsal kaygı ve Mesajlar, göç dalgasının nedeni, politikacıların koltuk sevdası, aile içi rol dağılımına kadar pek çok konu işleniyor. Yılmaz Erdoğan’ın, Olanca bir güvenle hissini ve fikrini doğup geldiği topraklara ayırdığını artık hepimiz biliyoruz zaten filmi ona göre ele almakta fayda var.

  Songül öden’i özlemişiz filmde görmek hoş oldu. Ayrıca şivesi pek başarılıydı. Zeynep Farah Abdullah zaten dönem dizi/filmlerinin değişilmez oyuncusu ve bu filmde gerçekten iyi oyunculuk çıkarmış. Bazı doğa sahne ve manzalarını montaj yapmışlar pek iyi olmamış sırıtmış ama bilgisayar kullanımını daha iyi yapabilirlermiş.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • çirkin ama çekici kadın

  35.
  Bir kadın hem çirkin hem çekici olabilir. Açık giyinmek değil de giyinmeyi bilmek diyelim buna ayrıca. Bir kadının konuşma ritmi/tarzı, elini kolunu nereye koyacağını bilmesi, konuşurken gözlerini kaçırmayıp karşı tarafın gözlerinin içine içine bakması, özgün tarzı, kararlılık seviyesi, erkeğin uyaranı olmayı bilmesi gibi bir çok neden çekici kılabilir. Vamp kadın kavramı budur.

  Enerji ile de alakalıdır biraz da. Siz low bir insansanız çekici ve enerjisi güçlü bir kadın kuvvetli bir uyarandır. Allah çirkin şansı versin dedikleri de bu olabilir.
  2 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • chpnin seçimi oldu bittiye getirmeye çalışması

  13.
  Aynen. Seçim gecesi Ekrem imamoğlu öne geçtiği için Türkiye tarihinde görülmemiş bir skandal ile 12 saat boyunca aa seçim güncellemesi vermiyor. Sabahına Binali yıldırım istanbul sokaklarına seçimi kazandığına ithafen ‘teşekkürler istanbul’ pankartları astırıyor. 3 gün boyunca itiraz edilen sandıklar tekrar tekrar saydırılıyor ve yine sonuç değişmiyor. Ama hdp’nin Muş itirazlarının hiç biri kabul görmüyor bile. Seçimi takip eden süreçte sahaya pelikancılar sürülüyor. Binbir türlü yalan haber orataya salınıyor. Bizzat devletin valiliği ve kaymakamlığınca bu yalan haberler tekzip ediliyor. Bunlardan bazıları Gaziosmanpaşa’da CHP’liler polise saldırdı ve 30 seçim görevlisi göz altına alındı yalanı. Hepsi devletin resmî makamlarınca yalanlanıyor doğal olarak. Tekrar sayılan sandıklardan da sonuç çıkmayınca fark 21.5’ün altına inmeyince, pelikancıların yalanları da tutmayınca vites artırıp sandık darbesi muhabbetleri dönmeye başlıyor. Akp kazanınca milli irade, CHP kazanınca sandık darbesi.

  Aynen CHP seçimi oldu bittiye getiriyor kazandığı seçimin mazbatasını almak için insanlar gönüllü olarak nöbetleşe şekilde il/ilçe seçim kurullarında yatıp kalkıyor sahada kazandığını masada kaybetmemek için. CHP istanbul’da kazanınca pkklılar oy verdi, akp Şırnak’ta Bitlis’de kazanınca Kürt kardeşlerim oluyor. Yüzünüz de kızarmıyor.
  7 ... bolivya devlet radyosu
 • günün karikatürü

  4561.
  günün karikatürü
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • ankara mon amour

  1.
  Şükran yiğit’in iletişim yayınlarından çıkardığı, Ankara’da başlayıp birden fazla insan hayatının kesişmesini kaleme aldığı kitabı. Özellikle çocukluğu ya da okul yılları Ankara’da geçmiş kimselerin beğenerek okuyacağı bir kitap. O sıcak ve mütevazi eski mahalle kültürünün içinde gelişen bir hikaye. Naif bir anlatımı var okuyucusunu içine çekmeyi başarıyor.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • kadın düşmanlığı

  77.
  Bu goygoyu biraz Almanya-batı bizi kıskanıyor muhabbetine benzetiyorum. Aslında gerçekliği olmayan bir durum ama kadınlar öyle inandırmış ki kendini böyle olduğuna ve sabah akşam mağdureyi oynamayı sevdiklerinden illa düşman yaratıyorlar kendilerine. Bir şahısta erkek, kadının zekası ile baş edemiyor demiş böylesi bir yapay şizofrenik vakaya ilk defa rastlıyorum gerçekten. Tarihteki tüm mekanik, dijital icatlar buluşlar erkekler tarafından yapılmışken kullandığınız telefon, yazılım, web siteleri hepsi bir erkek Zihninin ürünü iken sizin idrakınızın soluğunu kesecek kadar büyük buluşları erkekler yaparken bir zeka versusuna girmenin alemi yok.

  Kadın daima eşitlikçi söylem altında pozitif ayrımcılık isteyen ve sahip olduğu tüm artı ayrıcalıkları sıkı sıkıya koruyandır. 21. Yy’ın en büyük putu kadın putçuluğu ise kadın haklarıdır. O yüzden korkudan sesini çıkaramayan çok erkek de var. Bakın sınırsız nafaka düzenlemesi gündemde her konuda fikri olan partilerimiz ses çıkarmıyor çünkü avantaj kadından alınacak korkudan ses edemiyorlar. Bir büyük sorunda erkeklerde onlarda yancılıktan ya da yobaz damgası yememek için Bildiğine güvenmeyenlere özgü bir korkaklıkla davranıyorlar. Buda kadınların işine geliyor. Kadın biliyor ki toplumda ne kadar bağırsada, çirkeflikte yapsa, küfürde etse kimse ona müdahale edemez müdahale edildiği an taciz kartı cebinde, şiddet jokeri destede ve çektiği an erkeğin işini bitiriyor. Eminönü’ndeki iki kadını hatırlayın gözlerini büyütüp kendilerinden kaç yaş büyük adama savurdukları küfürü hatırlayın.

  21. Yy’ın en büyük putçuluğu harekete geçeli çok oldu sürekli mağdureyi oynayarak toplum yapısında ahlak erozyonuna neden oldu önce. ‘Yılın sürtüğü’ pankartları moda oldu, özendirildi. Kadın ailesizleştirildi, yalnızlaştırıldı, doğurganlığı utanç duyacağı bir şey gibi empoze edildi ve daha bir sürü şey. Mutsuzlar, huzursuzlar çünkü doğalarına aykırı hareket ettiler bu durumun sebebini, geldikleri çorak maneviyatın nedenini erkekler olarak görüyorlar. Oysa ne yaptılarsa kendilerine yaptılar. Sürekli beyinlerine empoze edilen Çağdaş(!) zevkleri ve özel alan kavramları onları mutlu etmedi. Bu yüzden kendilerine bir neden arıyorlar bir hedef mücadele güçlerini tetikleyecek bir sebep. işte bu erkek onların deyişiyle kadın düşmanı erkekler. Batı bizi kıskanıyor söylemi gibi onlarda erkekler bizi kıskanıyor bize düşman söylemini geliştirip zamanla gerçekten buna inandılar. Saklamalarına imkan olmayan ruh sefaletlerini örtmek için erkelere bilendiler.
  7 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • inşaat işçisi erkek doktor kadın ilişkisi

  15.
  Türkiye’de hipergami vardır. Şöyle söyleyim hemşire ile evli ya da evlenecek çok erkek doktor vardır. Ama ambulans şöförü ile evlenecek kadın doktor yoktur. Hostes ile evli ya da evlenecek çok pilot vardır ama host ile kabin görevlisi ile evlenecek kadın pilot yoktur. Örnekler çoğaltılır. Kadın için birlikte olacağı erkeğin statüsü muhakkak kendinden bir tık yukarda olmalıdır. Kadınlar kendilerinden daha düşük gelir-sosyal-statüye sahip erkeklerle evlenmezler.
  11 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • sis

  165.
  Miguel de unamuno’nun Harika kitabı. Kitabı benim için özel kılan nedenlerden biri de masumiyet müzesi’nde gördüğümüz karakter ve yazar karşılaşmasıdır. Yazar yazdığından o denli etkileniyor olmalı ki kendisini kitaba yahut karakteri gerçek hayata taşırıyor. Zihnen ve davranışsal olarak olgunlaşamamış bir adamın acımasız dünyaya ayak uyduramaması ve tutulduğu kadın tarafından dolandırılması soncu mahvoluşuna giden yola şahit oluyoruz.

  sis
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • hayat kadınına kemerle saldıran tırcı

  28.
  Şiddet olayı dışında yazıyorum çünkü bireysel cezalandırma yanlıştır hukuk devletine muhalefettir. Yalnız işin ilginci de hayat kadınlığını kutsayan, haklı gösterme derdine düşmüş kimseler. Hakikaten ilginç kafalar bunlar fuhşiyatı övenler sahiplenenler ne yazık ki saklamaları mümkün olmayan bir ruh sefaleti içindedir. Fuhşiyat evvela derin kör bir kuyudur içine de ilk olarak sermayesi düşmüştür. Diğer insanları suçlamaya gerek yoktur.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum

  28.
  (bkz: ama biz hissediyoruz kardeşim)
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • trt 2

  79.
  Asgar farhadi’den bir ayrılık’ı yayımlayarak Gönüllerde taht kurmuştur. iran sinemasını televizyonda Yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ile izlemek ne güzel oldu. Diyaloglar olsun iran hukuk sistemine, sosyal hayatına dair ipuçları veren coğrafya filmi.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • limonata

  211.
  Şampiyonluk kupasının tüm bAlkanları gezdiği, çingene düğününden lastik çalındığı güzel film. Ertan saban rolü yaşamış zaten bir Makedon olarak.
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • netflix

  240.
  Bizim verdiğimiz 28₺ ile ayakta durmadıkları aşikar çünkü küresel yayın yapan bir markadan bahsediyoruz. Bugün potansiyeli ile sinemacıları bile tedirgin eden bir platform. Netflix gibi popüler ve kitlesel şirketlerin olayı paradan daha fazlası aslında. Fikir Dünyasını insanlara dolaylı yoldan empoze etme biraz. internet yokken 90’lı yıllar hatta 2000’leri başları televizyon ve gazeteler ne yazarsa sorgusuz sualsiz onlara inanır onları referans alırdık. Daha sonra internet yayıldı ve haber alma kaynağımız genişledi. Bu gelişme ve genişleme oldukça tv ve gazetelerin nasıl birer propaganda Makinesi olduklarını gördük ve uzaklaştık onlardan. Zaten gazetelerin çoğu kapanıyor artık. Çünkü matba haber değil ideoloji basıyordu.

  Netflix bu işin neresinde derseniz aslında yeni dünya düzeninin medya çatısı olma hevesinde diyebilirim. Örneğin sex education diye bir dizileri var gençlik dizisi. Biz Amerikan pastası izleyerek büyümüş bir nesiliz yani ahlak kotasına takılma derdimiz en azından sinema ve filmlerde yok. Ama olan şöyle bir şey var ki Amerikan pastasının üstünden 20 sene geçti ve konu, dünya değişti. Sex education’da lgbt bireylerinin sosyal hayatı bu hayatta yaşadıkları zorlukları seyirciye dramatize edilerek sunuluyor ve seyirciyi otomatikten empati yapmaya yönlendiriyor. Gay ve lezbiyen gençlerin toplum içindeki ve aralarındaki cinsel yaşamda yaşadığı güçlükleri ödev gibi hemen her bölüm seyirciye sunuyorlar.

  Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir elbette. Orhan Pamuk masumiyet müzesi’nde eski istanbul’da ki bekaret kutsallığını sıklıkla dile getirirdi. Bugün geldiğimiz nokta da bekaret tabu olmaktan çıktı. Hatta bekaret talep eden softa ilan edilip sosyal linç yiyor. Amerikan pastası örneğini şundan vermiştim hetero gençliğin hikayesiydi çünkü 20 yıl geçti ve sex education baya baya lgbt gençliğin hikayesini sunuyor empoze ediyor. Dünya değişiyor ve onyıllar geçtikçe tabular yıkılıp bu tabuları yıkan insanlar cesaretlendiriliyor toplumun gerçek Sakinleri onlarmış gibi servis ediliyor. Netflix işte bu yeni dünya düzenini ev ev zihinlere işlemeye yarıyor. Belli bir amacı olmayan her şey bir yanılgıdan ibarettir ve netflix’in kesinlikle bir amacı var. Gümümüzün televizyon izleme alışkanlığı artık netflix ve bir sürede onun propagandasını izleyecek insanlar.
  7 ... bolivya devlet radyosu
 • hepbirsonbahar

  15.
  Sürekli Fal baktırıp dedikodu yapan, patron şirketinde ön muhasebede çalışan Meltem çıktı.
  7 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • toplu taşımayı eziyete çeviren insan tipleri

  5.
  • Yüksek sesle telefonda ya da kendi arasında konuşanlar.
  • Kocaman sırt çantası ile tıklım tıklım otobüse binenler. Bari al ayaklarının üstünde falan ya da elinde tut. Yok illa sırtta duracak iki kişilik yer kaplayacak.
  • küçük çocuğunu(Akbil basmadan bindirdiği) yanındaki koltuğa oturtup, erkekler oturmasın diye kaldırmayan ancak yaşlı bir teyze binerse ya da biri ikaz ederse kaldıran hanımlar.
  • dandik kulaklarından son ses müzik dinleyip tüm sesin nerdeyse dışarı çıktığından bihaber tipler. Müziği bu kadar seviyorsanız Biraz paraya kıyıp street kulaklık alın.
  • roll on’un, sabunun icadından bihaber temizlikten uzak tipler. insan nasıl böyle kirli gezebilir anlamıyorum.
  • özellikle iş saatlerinde otobüse bedava diye binen yaşlılar. Gezme dolaşmadan geliyorlar, tüm gün çalışmış ya da okula gitmiş gençlere yer vermiyorlar diye bakıp ‘aaa saygı da kalmamış’ demeleri. Zaten bedava biniyorsun, genç bilet parası Ödemiş. Gününü işte, okulda geçirmiş sana yer vermiyor diye saygısız ilan ediliyor.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • anın görüntüsü

  33162.
  Oval köşeli ve bu bölümü balkonlu binalar estetik harikasınız.

  anın görüntüsü
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • kitap alıntıları

  3251.
  Tarihte iz bıraktığımız şeylere bak. Kitap 1900’lerin ilk çeyreğinde geçiyor.
  https://i.hizliresim.com/6aNkb7.jpg

  https://i.hizliresim.com/gr6ApR.jpg
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum