• uludağ sözlük kadınları kitap yazıyor

  4.
  Anın görüntüsü ayağına hep kendimi paylaşıp onlarca artı oy ve takipçiyi nasıl topladım detaylı anlatım. Hepsi bu kitapta!
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • kaplumbağa terbiyecisi

  90.
  Avrupa’nın ikonik resimleri/tabloları kısımında Ülkemizin öne çıkan eseri kabul edilebilir.

  kaplumbağa terbiyecisi
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • 2 temmuz 1993 sivas katliamı

  1322.
  Ateş utandı ateş olduğuna, insan utanmadı insan olduğuna. Bir yangındır Madımak hiç sönmeyen içimizde 26 yıl, biz madımak’ın içinde değildik ama Madımak daima bizim içimizde.
  5 ... bolivya devlet radyosu
 • kırmızı saçlı kadın

  61.
  Orhan Pamuk’un yky’na geçtiği için çıkarttığı kitap olduğundan biraz ticari kitap gözüyle baktığımdan bu zamana kadar okuma listeme almamıştım ama aradan çıkarma zamanı geldi. Elbette bir masumiyet müzesi beklemiyoruz.

  kırmızı saçlı kadın
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • ibb makam odası anlık görüntü

  8.
  (bkz: hahaaa)

  ibb makam odası anlık görüntü
  6 -2 ... bolivya devlet radyosu
 • deniz gezmiş

  2730.
  https://youtu.be/O7OgKHXaI8A
  1 ... bolivya devlet radyosu
 • lavandula

  27.
  Nickaltı şu şekil.

  Paleolitik çağdan beri erkek milleti hiç değişmiyor.

  lavandula
  9 ... bolivya devlet radyosu
 • nafaka kısıtlanmasın diye imza atan 100 kadın

  15.
  Nafaka kapısı gibi sınırsız bir ödemenin elden gitmesine seyirci kalmak istemeyen pragmatist kadınlardır. Oysa ben, hiç bir şeyi olmadığım bir kadının devlet eliyle bir şeyi olmaya zorlanıyorum süresiz nafaka ile. Ortada çok büyük haksızlık var. Bugün gelinen noktada Türkiye toplumu değişti. Kadınlar okuyor ve doğrudan hayata, iş dünyasına giriyor. Doğal olarak 80’lerin 90’ların ataerkil kafasıyla dizayn edilmiş süresiz nafaka gibi bir çağdışı uygulamanın bu zamana kadar kaldırılmamış olması bile skandaldır.

  Nafaka ödeyemiyor diye hapse düşen insanlar var. inanılmaz şeyler bunlar ayrıldığı insana para vermek zorunda değil kimse hele hele bunun yüzünden bir insana hangi akla hizmet hapis cezası verilir? ilaveten devlet, sosyal güvencesi olmayan kadının kaç yaşında olursa olsun alesinin üzerinden SGK’dan yararlanmasına izin veriyor. Yine ilaveten vefat etmiş emekli anne/babasının maaşını bekar kadına bağlıyor. Zaten devlet kadına bir çok imtiyaz tanımış bir de üzerine sınırsız nafaka. Şeyma subaşı 1 yıl evli kaldı Ayda 120 bin lira nafaka kalıyor. Bu ülkede zengin ailede çok, o boşanmalarda çok hatrı sayılı paraları her ay alan Kadınlar var.

  Ben yine Bakanlığın bu konuda kadının aleyhine bir çalışma yapmayacağını düşünüyorum. Çünkü erkeğin sadece adı var toplumda her yerde ve konuda ikinci sınıf insan muamelesi görüyor.
  3 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • sözlük erkekleri şu anda ne yapıyor sorunsalı

  21.
  ispanya kırsalındayım, iç savaş tüm hızıyla sürmekte.
  sözlük erkekleri şu anda ne yapıyor sorunsalı
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • mini eteğine bakılmadığı için kuduran kız

  11.
  Kadınlar sosyal medyada öyle bir destek gördü ve örgütlenme içine girdi ki artık keyfi şekilde insanları hedef gösterip linç ettirmek için fırsat kolluyor. Adamı kameraya alıp ifşa etmesi aslında suç. Baksa tacizci oluyor bakmasa yine suçlu. Yozlaşı kaçınılmazdı ve gerçekleşti Kadınlar elde ettikleri desteği ve gücü suçsuz insanları hedef tahtasına koyup linç ettirmek için kullanıyorlar artık.
  20 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • mudanya başkanının suriyelilere sahili yasaklaması

  9.
  Adamlar sahile derme çatma baraka çadır kurmuş deve falan getirmişler sahilde yaşıyorlar. South park bölümü tadında yeminle. Bursa ve Balıkesir 2024’de il olarak millet ittifakına geçecektir iktidar partisi bu göçmen politikasıyla devam ettiği sürece. Milyonlarca göçmeni kontrolsüz şekilde yerel halkın üzerine bırakıp ne halleri varsa görün diyenler çıkıp sahip olsunlar Suriyelilere. Adamlar plajı getto yapmış kendine Mudanya halkının hakkını gasp ediyor ve kültürel erezyona sebep oluyorlar. Şu görüntünün izahı ve savunulacak tarafı yok.

  mudanya başkanının suriyelilere sahili yasaklaması
  14 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • sevgilisinin giyimine karışan erkek

  55.
  Karışmasa neden karışmıyor sen beni sevmiyorsun ile tepkisizlik ile itham edilir. Karışır sen bana karışamazsın ile hedef gösterilir. Ne yapsa yaranamaz erkek kadına. Kadın karakteri kaotiktir bu yüzden sıkıntı ve sorun sarmalı dolu bir yaşamı olur. Erkeklerin rahatlığı ve kadınların siz her şeyi düz görüyorsunuz söyleminin temelinde de bu yatmaktadır çünkü kadın her şeyi kendine dert edinir. Sonra da hem kendine hem adama yazık eder. Arzunun doyurulması taraftarıyım yine de kadın açık giyinmek istiyorsa giysin bir kadını şehvetinden tecrit etmeye çalışmak ters tepecektir. Gizli gizli daha sıkıntılı bir sürece girer ya da sizle açık çatışmaya. isteyen istediğini giysin, yer ve zamana göre nasıl giyinmesi gerektiğini bilmiyorsa (size göre) alıp kolunuza takmayın zaten.
  2 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • 31 mayıs 2019 binali yıldırım vaatleri

  17.
  (bkz: kimin parasını kime dağıtıyorsun)

  Hayırdır ? Oy satın alıyorsunuz ondan sonra işçiye memura zorunlu bes dayatması, ondan sonra emekliliği hak etmiş insanlara eyt’yi hak görüyorsunuz, ondan sonra kıdem tazminatına çökmeye çalışıyorsunuz. Bir kesime yapılan iltimas ya da sağlanan indirim muhakkak başka bir yerden çıkarılıyor.

  Neyseki Ekrem imamoğlu icraat adamı hakkı gasp edilmeden önce kurullara paso indirimi, içme suyu indirimi ile ilgili kararnameleri göndermişti. Yoksa bu iş Kemal sunal’ın inatçı filmine dönecekti. Bir taraf koyun verirken diğer taraf valkman dağıtacaktı.
  2 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • bazı yazarların ekşi sözlükten entry araklaması

  33.
  Entry hırsıZının pembe nüfus cüzdanının ardına saklanarak ‘yüz vermedim ondan saldırıyor’ gibi klişe yapay mağduriyeti ile yaptığı araklamadan sıyrılma fırıldağı takdire şayan. Kadınsan asla haksız olmuyorsun mutlaka seni savunan meriçler vs oluyor. Sen niye uğraşıyorsun diyorlar adama hırsıza laf eden yok. Sahi hırsızın hiç mi Suçu yok yandaşları ?
  13 -6 ... bolivya devlet radyosu
 • 28 mayıs 2019 esnafın imamoğlu na verdiği ayar

  8.
  Okul okumadığını söyleyen ve ahaber’de izlediği montajı gerçek sanıp Ekrem imamoğlu’nun üzerine iftiralar atan bir tostçunun hazin sonudur. Tostçu ortalama akp seçmeninin tezahürü gibi. Cahil(diplomalı cahilde çok), hayatı 55m2 dükkanda geçiyor ama her şeyi bildiğini sanıyor. Adam izle diyor kardeşim doğrusu burada diyor. Ben sizi babamdan dedemden biliyorum diyor. Ekrem beyde iyi sabır var yine bu cahil Çomarlarla uğraşmak gerçekten Çelik gibi sinir istiyor.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • e imamoğluna dolandırıcılıktan soruşturma açılması

  8.
  Millet iradesine laf geçiremeyip çareyi yargıda arayan akp’nin 2002-2008 arası kendisine uygulanan bürokratik baskıyı şimdi kendisi Ekrem imamoğlu’na uygulamaya çalışıyor. Özellikle büyük şehirlerde ve genç nesilde akp karşıtlığı yükseldi. Cehapeee çöp toplamiyyy goygoyundan öte geçemeyen cahil bağnaz tipler yavaş yavaş bitiyor. istediği sonucu alamayınca Sandıktan kaçan, sandığı tanımayan çareyi yargıda arayanlar demokrasiye saygı olmayanlardır.
  5 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • uludağ sözlüğün yıkık kızları

  7.
  Dışarıda görülse Peşinden ayrılınmayacağını iddia eden yazar 2k’ya yakın entry girmiş pek dışarıya çıkmıyor anlaşılan ya da peşinde kimse olmadığından buraya sarmış. Her neyse onu da kolanın yanına bantlanan bardak misali almışlar listeye şükretsin haline gider yapacağına.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • nevin yıldırım a müebbet

  13.
  Cinayeti kutsayan erkek düşmanı feminazilerin maskesini bir bir düşüren katilin hak ettiği Cezayı almasıdır. Kafa kes sonra Serbest kal yok ya ne güzel memleket. ilaveten adamla kadının ilişkisi uzun süredir varmış zaten. Feminaziler bir türkü tutturmuş gidiyor cinayeti de savunuyorlar artık BU KADAR düştüler.
  2 ... bolivya devlet radyosu
 • andımız zulmü

  4.
  Zorunlu din dersi zulmü kadar olmayandır. Farklı mezheplerden, inançlardan milyonlarca çoçuğa sunni inancını dayatıp anlatan ve bunlardan sorumlu tutan eğitim sistemine kör ve sağır olanlara duyurulur.
  4 -1 ... bolivya devlet radyosu
 • ömrünü bir ev almak için harcayan insanlar

  6.
  Benim. Ailemin evi yoktu bana da kalacak herhangi bir miras benzeri durum olmadığı için kendi evimi almak durumunda kaldım. Yaklaşık 2 sene çalışıp peşinat biriktirdim daha sonra da 2015 senesinde evimi aldım. 4 seneyi bitirdim ödemelerimde. Bu süre zarfında bir kaç defa ara ödeme yaptım ve hem faizi hemde taksit tutarlarını düşürdüm. Şu an aylık ödemem 1420₺. Sabit ödeme bu şekilde. Bu fiyat zaten istanbul’da ortalama kira fiyatı. Hatta iyi semtlerde bulamazsın bu paraya kiralık daire. Kaldı ki kiracılık zor iş sürekli göçebe yaşam ve yaşam ihtimali zorlar insanı. Bilen bilir taşınmak da dünyanın en zor işidir.

  Ben kazancım itibariyle aylık ödememi zorlanmadan yapabiliyorum bu olmasa zaten kira ödemek zorunda kalacaktım ne zamana kadar ? Hiç değilse bu ev benim istediğim gibi de tadilat ve dekorasyon yapabiliyorum. Kısa vadede bu parayla Seat leon alıp kız da kovalayabilirdim ya da sürekli yurt içi-dışı tatili böylece instagramda fiyakalı bir profil oluşturabilirdim ama bu gereklilik ve yatırım bence elzemdir. istanbul’da ev fiyatları mantık dışı pahalı ona lafım yok ama mecburuz çadırda kalacak halimiz de yok. Ortalama biçtiğim süre 8 sene kendim için zaten yarısı bitti. Bu sürede benim maaşım zamlanacak ama ödemelerim bugünki gibi kalmaya devam edecek mesela bu da bir avantaj kira gibi her sene zamlanma riski de yok. Uygun koşullar oluştuysa tavsiye ediyorum. Gidip 300k kredi çekmeyin tabii elinizde küçük bir ev varsa onu satıp üzerine peşinat ekleyin mesela kalanı da uygun miktar kredi ile tamamlayın gibisinden.
  3 ... bolivya devlet radyosu
 • yeni şeyler getiriyorum